2 days ago

  Kasami viziton shtabet e Besës në Tetovë

  Kandidati i Levzjes Besa per Tetoven, Bilall Kasami ne rrjetin e tij social ka postuar pamje nga vizita e shtabeve…
  2 days ago

  Një i vdekur në aksidentin në autostradën Tetovë – Shkup

  MPB-ja njofton se sonte në orën 17:53 në autostradën Tetovë – Shkup në afërsi të f.Llaskarcë, një automjet udhëtarësh “Jaguar”…
  2 days ago

  Lazim Destani në “Takimin e Shkodrës”: Bashkëpunimi do t’i mbajë afër shqiptarët

  Është zhvilluar paraditen e sotme aktiviteti vjetor “Takimi i Shkodrës”. Qyteti i Shkodrës ka bërë bashkë personalitete të ndryshme e…
  September 24, 2021

  Lazim Destani sërish në mbështetje të shëndetësisë

  Kësaj radhe, Lazim Destani dhuron 10 Autoambulanca për spitalet e Maqedonisë së Veriut. Kompania “Ecolog International” vazhdon misionin e saj…
  September 21, 2021

  Sjellja e pahijshme e Joao Felix, portugezi pezullohet dy ndeshje

  Fundjava e kaluar nuk ishte aspak pozitive për Atleticon e Madridit dhe Simeonen, pasi skuadra barazoi në shtëpi përballë Bilbaos.…
  September 21, 2021

  Et’hemi protagonist në Turqi, asiston dhe del me të kuq kundër Roshit, Bregut dhe Selmanit

  Tjetër paraqitje pozitive për Valon Et’hemin në Ligën e Parë të Turqisë. Sulmuesi anësorë ishte ndër më të mirët e…
  September 21, 2021

  Qatip Osmani: Ecuria e Strugës është rezultat edhe e formës së shkëlqyeshme të Bunjamin Shabanit

  Renova dhe Struga Trim Lum u përballën në xhiron e 7-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së…
  September 20, 2021

  Destani për Azem Shkrelin: Zë vend nderi në letërsinë shqipe

  Filantropi i mirënjohur shqiptar Lazim Destani ka marrë pjesë në aktivitin që është mbajtur sot në ambientet e Klubit Ekonomik…
  September 4, 2021

  Gazetari dhe artisti gostivaras Valon Osmani i bashkohet iniciativës ” Gostivari që dua”

  Zyrat e iniciativës Gostivari që duam, sot i vizitoi Gazetari, moderatori dhe artisti gostivaras, Valon Osmani, i cili duke vlerësuar…
  September 3, 2021

  Dashmir Elezi shënon kundër Sllovenisë

  Kuqezinjtë tetovarë kanë një “xhevahir” të vërtetë në rradhët e tyre. Dashmir Elezi, vetëm 16-të vjeçarë, tashmë ka nisur sezonin…
   August 31, 2021

   Çka i ndodhi Shkurte Gashit në deti?

   Pak ditë më parë këngëtarja kosovare Shkurte Gashi, ndau disa momente intime së bashku me bashkëshortin e saj Alberti i…
   August 18, 2021

   Çka po bënë Bora Zemani në mes të rrugës?

   Bora Zemani po vazhdon të reklamoj linjën e re të rrobave të prodhuara nga “BZzz”. Ajo pas bikineve ka hedhur…
   August 18, 2021

   E dashura e Azet vajza me belin më të ngushtë

   Reperi shqiptar Azet, i cili vepron në shtetin Gjerman, rrallë herë komentohet në media rozë. Para disa jave u komentua…
   January 29, 2021

   Super-nëna e 11 fëmijëve të lindur në 10 vjet, thotë se po planifikon të 12-in dhe i shkollon të gjithë vetë

   Një nënë e 11 fëmijëve që sapo ka lindur të fundit me prerje çezariane, thotë se shpreson të ketë të…
   December 4, 2020

   10 gjërat që do të ndryshojnë përgjithmonë kur jetoni jashtë vendit

   Lëvizja dhe fillimi i jetesës në një vend të ri mund të jetë një aventurë e tmerrshme dhe njëkohësisht emocionuese…
    September 21, 2021

    Sjellja e pahijshme e Joao Felix, portugezi pezullohet dy ndeshje

    Fundjava e kaluar nuk ishte aspak pozitive për Atleticon e Madridit dhe Simeonen, pasi skuadra barazoi në shtëpi përballë Bilbaos.…
    September 21, 2021

    Et’hemi protagonist në Turqi, asiston dhe del me të kuq kundër Roshit, Bregut dhe Selmanit

    Tjetër paraqitje pozitive për Valon Et’hemin në Ligën e Parë të Turqisë. Sulmuesi anësorë ishte ndër më të mirët e…
    September 21, 2021

    Qatip Osmani: Ecuria e Strugës është rezultat edhe e formës së shkëlqyeshme të Bunjamin Shabanit

    Renova dhe Struga Trim Lum u përballën në xhiron e 7-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së…
    September 3, 2021

    Dashmir Elezi shënon kundër Sllovenisë

    Kuqezinjtë tetovarë kanë një “xhevahir” të vërtetë në rradhët e tyre. Dashmir Elezi, vetëm 16-të vjeçarë, tashmë ka nisur sezonin…
    August 31, 2021

    Gentiana Roçi shkëlqen në Finlandë, bashkë me Begollin bëjnë nga 2 gola në fitoren 4:0

    Futbollistja strugane Gentiana Roçi vazhdon të bëjë namin në elitën e Finlandës ku bindshëm si golashënuesja më e mirë e…
    July 8, 2021

    Rexhep Ajdari mbrojtësi premtues i FC Viktoria Köln U19

    Sot talent premtues, ndërsa nesër mbase një zgjidhje shtesë apo edhe vlerë e shtuar për çdo klub dhe ekip përfaqësues.…
    June 30, 2021

    Bunjamin Shabani mund i vetëm kampionët e Shqipërisë

    Mesfushori kumanovar, Bunjamin Shabani ka qenë protagonisti kryesor në fitoren 2:1 të Struga Trim Lum të zhvilluar ndaj kampionëve të…
    June 25, 2021

    Limaj nga Kukësi te Tirana, e ndërmjetëson tetovari Adili

    Skuadra më e titulluar në Shqipëri, Tirana dy ditë më parë siguroi një transferim me shumë peshë, duke bërë të…
    June 9, 2021

    Bardhi: Jam gati kundër Austrisë

    Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në Bukuresht vazhdon përgatitjet finale pë ndeshjen e parë të Kampionatit Europian në futboll që…
    May 30, 2021

    Presidenti i UEFA-së në Europian do të bëj tifo për Maqedoninë (FOTO)

    Presidenti i UEFA-së, Aleksandar Çeferin në Kampionatin Europian do të bëj tifo për Maqedoninë. “Simpatitë e mia janë për Maqedoninë”…

    Te ndryshme

    Back to top button