Breaking News

  Вести

  Овие три хороскопски знаци ќе го кажат судбоносното „ДА“ во 2019 година

      Овие три хороскопски знаци ќе го кажат судбоносното „ДА“ во 2019 година

  Три знаци од зодијакот годинава ќе застанат пред олтарот и ќе го кажат своето судбоносно „ДА“,велат астролозите. Близнаци – Минатата година љубовта за Близнаците беше катастрофална. Меѓутоа личностите родени во

  Read Full Article

  Нема повеќе бугарски пасоши за богатите Македонци, Бугарија ја укинува програмата

      Нема повеќе бугарски пасоши за богатите Македонци, Бугарија ја укинува програмата

  Бугарија ќе ја укине програмата што овозможува богати странци да добијат држјванство во замена за одредени инвестиции. Од тамошното министерство за правда соопштија дека програмата не придонела да се отворат

  Read Full Article

  Охрид љубов си – Фотографиите кои го свртија светот, стар град и крајбрежје во ноќна зимска идила

      Охрид љубов си – Фотографиите кои го свртија светот, стар град и крајбрежје во ноќна зимска идила

  Познатиот фотограф од Охрид, Стојан Стојановски, успеа да направи две фотографии од Охрид во зимска идила кои буквално го свртија светот и собраа илјадници лајкови, како на неговата фејсбук страница,

  Read Full Article

  Влатко Ѓорчев: Имам срце за Македонија, имам искуство и чесност, ветувам победа (видео)

    Влатко Ѓорчев: Имам срце за Македонија, имам искуство и чесност, ветувам победа (видео)

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, денеска на прес-конференција ја објави својата кандидатура за нов претседател на Република Македонија. Како што

  Read Full Article

  Софија Куновска се огласи за загадувањето: Неспособност да се справат со современите предизвици

    Софија Куновска се огласи за загадувањето: Неспособност да се справат со современите предизвици

  „Се поверојатно е дека исчезнувањето на пониските видови во еволутивна смисла би можело да се доведе во врска со нивната

  Read Full Article

  Заев: Знам кој ми ја направи најголемата лузна, не го пријавив зошто има деца (видео)

    Заев: Знам кој ми ја направи најголемата лузна, не го пријавив зошто има деца (видео)

  Премиерот Зоран Заев синоќа за Алсат изјави дека знае кој му ја направил најголемата лузна во Собрание на 27. април.

  Read Full Article

  Заев распали по Османи: Се китат со туѓи перја, колегите албанци да внимаваат

    Заев распали по Османи: Се китат со туѓи перја, колегите албанци да внимаваат

  Премиерот Зоран Заев индиректно порача дека му се лути на вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи поради тоа што се одлучи

  Read Full Article

  Завршил со 9.95 просек на факултет и „Инженерски прстен“, но нема партиска книшка, Александар аплицирал за во МЕПСО

    Завршил со 9.95 просек на факултет и „Инженерски прстен“, но нема партиска книшка, Александар аплицирал за во МЕПСО

  Како и ветувањето за „ајро“, така и со ветувањето за „брејдрејнот“ на Заев зборот се сведе на ништо повеќе од

  Read Full Article
  ЗАБАВА
      Видео: Битолчанецот Христијан ги забавува патниците на аеродромот во Катар, тој е атракција со неговите мелодии меѓу кои има и од Балканот

  Видео: Битолчанецот Христијан ги забавува патниците на аеродромот во Катар, тој е атракција со неговите мелодии меѓу кои има и од Балканот

  30- годишниот Христијан,кој живее во Мелбурн, веќе подолго време е атракција на аеродромите низ целиот свет. Младиот музичар на светските аеродроми со својата изведба на светските хитови на клавир ги

  Procitaj povejke
  Црна Хроника