Lajme

Një i plagosur me thikë dhe një me armë në Gazi Babë

Dy persona me lëndime u dërguan në spital, pas një incidenti që ndodhi pranë pompës së benzinit në zonën e Gazi Babës. Policia po heton rastin.

Sipas informacionit fillestar, natën e kaluar në orën 19.55 në SIA Shkup u raportua se një person ishte plagosur afër pikës së karburantit në zonën e Gazi Babës.

Më vonë, u mor informacioni se SI (33) nga Hasanbegu ishte sjellë në Spitalin e Përgjithshëm të Qytetit “Naum Ohridski” me një objekt të mprehtë në automjetin “Audi” për ndihmë mjekësore. EE (31) nga fshati Haraçinë u transferua nga vendi i ngjarjes në Kompleksin e Klinikës “Nënë Tereza” me një plagë me armë zjarri dhe mjeku e diagnostikoi atë me lëndime të rënda trupore.

Në vendin e ngjarjes janë siguruar një “vend”, automjet “golf” me targa të Shkupit, tufa dhe një objekt i mprehtë. Po merren masa për zbardhjen e rastit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button