ShowBiz

Ky është aktori më i pëlqyer turk për vitin 2020

Është shpallur aktori më i pëlqyer në Turqi për vitin 2020.

Can Yaman, suksesin më të madh e arriti me serialin “Erkenci Kuş”.

Në vitin 2020, ai ishte pjesë e serialit “Bay Yanlış”, i cili po ashtu pati shumë sukses.

Aktori është cilësuar për bukurinë, por edhe prejardhjen shqiptare.

Në vend të dytë është Engin Akyurek, në të tretin Kerem Bursin, në të katërtin Alp Navruz dhe në të pestin Ibrahim Çelikkol./kosovarja

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button