Lajme

Dalin numrat e të infektuarve me Covid në Maqedoni

Gjatë 24 orëve të fundit nga 2953 testime të realizuara, 556 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Shkup-270, Kumanovë-24, Shtip-17, Prilep-17, Tetovë-17, Strugë-6, Veles-23, Manastir-10, Ohër-12, Kavadarc-21, Gostivar-17, Gjevgjeli-6, Strumicë- 22, Kriva Pallankë-13, Radovish-10, Koçan-14, Probishtip-1, Makedonski Brod-4, Pehçevë-6, Berovë-12, Vallandovë-1, Vinic-2, Dellçevë-4, Kratovë-5, Sveti Nikollë -3, Kërçovë-12, Resnjë-1 dhe Negotin-6.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 404 pacientë të shëruar nga virusi korona, ndërsa 22 pacientë nuk kanë mundur që të fitojnë betejën me Covid-19.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button