Lajme

Dy tërmete të forta e godasin Greqinë

Dy tërmete me magnitudë 5.20 dhe 4.29 i shkallës rihter është regjistruar mbrëmjen e sotme në Greqi.

Epiqendra ka qenë në verilindje në Nafpaktos, sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës.

Lëkundja e fortë sizmike u regjistrua në orën 22:09 me orën lokale greke. Nga mediat greke deri tani nuk raportohet për dëme.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button