LajmeSport

Mabeteks Prishtina “demolohet” nga Barcelona

Mabeteks Prishtina është mundur nga kampioni në fuqi Barcelona, në sfidën e vlevshme për 1/16 e finales së Ligës së Kampionëve. Kampioni aktual i Evropës, pjesën e parë e mbylli me rezultat 5-1, ndërsa golin e vetëm e shënoi Dervishaj. Në vazhdim, Barcelona vazhdoi në stilin e evet dhe shtoi edhe 4 gola, ndërsa Orhan Ibishi shënoi golin e fundit për për Prishtinën për rezultatin përfundimtar 9-2. Autor të golave për Barcelona ishin: Ekirdinjo (3), Povill (2), Diego, Shiraishi, Hoselito dhe Rodrigues.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button