Lajme

11 të vdekur dhe 400 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit 2327 testime të realizuara, 400 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 206 pacientë të shëruar nga Covid-19, ndërkaq 11 persona nuk kanë mundur të fitojnë betejën me korona virusin.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button