Lajme

Virusi britanik mori viktimën e parë në Maqedoni

Soji i ri i virusit Kovid, i njohur si soji britanik, ka marë viktimën e parë në Maqedoninë e Veriut, raporton Dojce Vele. Pacienti tashmë I ndjerë ka rezultuar pozitiv më 4 janar dhe para disa ditëve ka ndërruar jetë, transmeton gazeta Lajm.
Në Maqedoninë e Veriut deri tani janë shenuar tre raste me sojin britanik të virusit Kovid. Njeri prej tyre, në moshë 46 vjeçare tashmë është shëruar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button