Lajme

Protestat kundër “Monstrës”, Spasovski: Do të ketë dënime

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski deklaroi se nuk ka asnjë ngjarje në të cilën policia nuk ka vepruar dhe nuk shqiptuar masa për çdo grupim.

Spasovski shtoi se të premten, në protestën e organizuar për rastin “Monstra”, protestuesit nuk kanë respektuar masat për grupim dhe mosmbajtje të maskës.

“Me detaje do t’ju njoftojmë nesër ose pasnesër në bazë të asaj që kemi punuar me Repartin për krim të dhunshëm dhe Prokurorinë Publike”, tha Spasovski.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button