Lajme

“LDK shitet për hekur”, profesori i Parisit tregon pse humbi zgjedhjet partia e Isa Mustafës

Profesori i shkencave politike në Universitetin e Parisit Nezir Kraki, ka folur pasi Vetëvendosje ka fituar zgjedhjet e sotme. Ai është tallur me Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila ka dalë në vendin e tretë, përcjell Bota sot.

Kraki ka thënë se LDK-ja ka tradhtuar votuesit për pazare politike.

Postimi i tij i plotë:

LDK – Shitet për hekur.

Ju thosha mos i tradhtoni votuesit për pazare politike me bandat. Këta «jo na i kemi Dullën e Dritonin me na ndreq me Amerikën përmes Grenellit dhe Beratit»

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button