Lajme

Kasami: Grafa etnike do të bëhet realitet (VIDEO)

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në emision “Rruga Drejt” u shpreh i bindur se 2 deputet të opozitës shqiptare do t’i bashkohen shumicës. Ndonëse nuk ndan hollësi,

Kasami thotë se kjo do të ndodhë së shpejti dhe në mënyrë publike. Lidhur me grafën etnike në letërnjoftime, kreu i Besës thotë se ky mekanizëm parandalon keqpërdorimin dhe manipulimet në administratën shtetërore.

Në “Rruga Drejt” përveç shumicës parlamentare u debatua edhe për projektet diskriminuese të Ministrisë së Kulturës ndaj shqiptarëve dhe përgjegjësinë e zëvendësministrit të Kulturës.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button