LajmeSport

Bunjamin Shabani ‘kryesori’ te Struga në ndeshjen për Europën!

Struga Trim Lum në fundjavën që lamë pas shkruajti historinë, duke siguruar për herë të parë daljen në Kupat Europiane, pasi e mbylli sezonin në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë në vendin e tretë të renditjes tabelare.

Vendimtare për të siguruar këtë pozitë, ishte ndeshja e fundit që zhvilluan ndaj Sileksit në Kratovë, në të cilën struganët edhe pse me një futbollist më pak që nga minuta e 29-të, arritën të fitojnë me rezultatin 1:0 falë golit të Abdulhadi Jahja në të 67-tën.

Loja kolektive e futbollistëve të Stugës sigurisht se solli frutat e saja, por kryesori dhe bartës i lojës te ekipi strugan ishte mesfushoroi Bunjamin Shabani. Një gjë të tillë e vërtetojnë edhe mediat e ndryshme të vendit, që sot kumanovarin e kanë përfshirë në formacionin e javës.

ТИМ НА 33.КОЛО: Гоудиаби е најдобриот меѓу најдобрите

Gjithashtu nga Struga në formacionet e Javës ishin Cake dhe Jahja.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button