Lajme

Izet Mexhiti: BDI-ja nuk i harron dëshmorët dhe nuk heq dorë nga statusi i UÇK-së (VIDEO)

Nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Izet Mexhiti, ka thënë se BDI-ja dhe shqiptarët nuk i harrojnë dëshmorët dhe asnjëherë nuk do të heqin dorë nga statusi i UÇK-së, shkruan gazeta LAJM. Ai këto komente i ka bërë para fillimit të Akademisë Përkujtimore kushtuar 20 vjetorit të rënies heroike të Dëshmorit të Kombit Imri Elezi që u mbajt në sheshin “Skenderbeu” në Shkup.

“Statusi i tyre është më i madh se BDI-ja. Prandaj, as BDI-ja, as shqiptarët nuk heqin dorë sepse ata janë më mëritorët për gjithçka që është arritur në kë periudhë”, tha nënkryetari i BDI-së Izet Mexhiti./Gazeta Lajm

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button