Амбасадорот Бејли: Америка ја поздравуваат одлуката на пратениците во сообранието (Видео)

 Breaking News

Амбасадорот Бејли: Америка ја поздравуваат одлуката на пратениците во сообранието (Видео)

Амбасадорот Бејли: Америка ја поздравуваат одлуката на пратениците во сообранието (Видео)
January 11
19:38 2019

Македонија донесе историска одлука, вашето Собрание гласаше за да ги усвои уставните измени што се потребни за да се имплементира Договорот од Преспа со Грција, рече американскиот амбасадор Џес Бејли во неговото обраќање по усвојувањето на уставните измени.

Коментари

Коментари

Related Articles