Posts From news24

Антонио Милошоски со силна поддршка за Влатко Ѓорчев: Чесен, лојален, скромен, не е елита, нема афери, тендери, корупции зад себе

    Антонио Милошоски со силна поддршка за Влатко Ѓорчев: Чесен, лојален, скромен, не е елита, нема афери, тендери, корупции зад себе

Колегата Владимир Ѓорчев се пријави за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на партиската конвенцијата. Му честитам за мотивираноста и како делегат на Конвенцијата во Струга ќе ја има мојата целосна поддршка.

Read Full Article

Османи предизвикал скандал во Венецијанската комисија, добил писмо од Евроинституцијата

    Османи предизвикал скандал во Венецијанската комисија, добил писмо од Евроинституцијата

Заканите на вицепремиерот Османи дека нема да го испрати законот за јазици во Венецијанската Комисија се додека таму македонски претставник е професорката Тања Каракамишева, предизвикал огромен скандал во телото на

Read Full Article

Видео: Војниците добија чизми за модернизација на АРМ, на пролет и по две униформи

    Видео: Војниците добија чизми за модернизација на АРМ, на пролет и по две униформи

Во касарната „Илинден“ денеска пристигна целосната пратка од 7.200 чифта чизми за припадниците на АРМ. Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска најави дека до април очекува да пристигне и новата униформа

Read Full Article

Овие три хороскопски знаци ќе го кажат судбоносното „ДА“ во 2019 година

    Овие три хороскопски знаци ќе го кажат судбоносното „ДА“ во 2019 година

Три знаци од зодијакот годинава ќе застанат пред олтарот и ќе го кажат своето судбоносно „ДА“,велат астролозите. Близнаци – Минатата година љубовта за Близнаците беше катастрофална. Меѓутоа личностите родени во

Read Full Article

Нема повеќе бугарски пасоши за богатите Македонци, Бугарија ја укинува програмата

  Нема повеќе бугарски пасоши за богатите Македонци, Бугарија ја укинува програмата

Бугарија ќе ја укине програмата што овозможува богати странци да добијат држјванство во замена за одредени инвестиции. Од тамошното министерство

Read Full Article

Охрид љубов си – Фотографиите кои го свртија светот, стар град и крајбрежје во ноќна зимска идила

  Охрид љубов си – Фотографиите кои го свртија светот, стар град и крајбрежје во ноќна зимска идила

Познатиот фотограф од Охрид, Стојан Стојановски, успеа да направи две фотографии од Охрид во зимска идила кои буквално го свртија

Read Full Article

Влатко Ѓорчев: Имам срце за Македонија, имам искуство и чесност, ветувам победа (видео)

  Влатко Ѓорчев: Имам срце за Македонија, имам искуство и чесност, ветувам победа (видео)

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, денеска на прес-конференција ја објави својата кандидатура за нов претседател на Република Македонија. Како што

Read Full Article

Софија Куновска се огласи за загадувањето: Неспособност да се справат со современите предизвици

  Софија Куновска се огласи за загадувањето: Неспособност да се справат со современите предизвици

„Се поверојатно е дека исчезнувањето на пониските видови во еволутивна смисла би можело да се доведе во врска со нивната

Read Full Article

Заев: Знам кој ми ја направи најголемата лузна, не го пријавив зошто има деца (видео)

  Заев: Знам кој ми ја направи најголемата лузна, не го пријавив зошто има деца (видео)

Премиерот Зоран Заев синоќа за Алсат изјави дека знае кој му ја направил најголемата лузна во Собрание на 27. април.

Read Full Article

Заев распали по Османи: Се китат со туѓи перја, колегите албанци да внимаваат

  Заев распали по Османи: Се китат со туѓи перја, колегите албанци да внимаваат

Премиерот Зоран Заев индиректно порача дека му се лути на вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи поради тоа што се одлучи

Read Full Article
1 2 3 471