Македонија

 Breaking News

Видео: Војниците добија чизми за модернизација на АРМ, на пролет и по две униформи

    Видео: Војниците добија чизми за модернизација на АРМ, на пролет и по две униформи

Во касарната „Илинден“ денеска пристигна целосната пратка од 7.200 чифта чизми за припадниците на АРМ. Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска најави дека до април очекува да пристигне и новата униформа

Read Full Article

Пред Собрание: Масовен протест во сабота во Скопје, наменет за сите оние кои сакаат да дишат

    Пред Собрание: Масовен протест во сабота во Скопје, наменет за сите оние кои сакаат да дишат

На социјалните мрежи се објави повик за протест. Организаторите наведуваат дека можат да се приклучат СИТЕ оние кои сакаат да ДИШАТ. Протестот ќе се одржи во сабота во 13:00 часот

Read Full Article

Подгответе се за промена на времето, доаѓа силниот циклон „Марко“ – ова се утринските температури

    Подгответе се за промена на времето, доаѓа силниот циклон „Марко“ – ова се утринските температури

Од синоќа јужните предели на Европскиот Континент вклучувајќи го и Балканот ќе подпаднат под влијание на силниот циклон Марко кој се развива некаде над Италија и во следните денови ќе

Read Full Article

Ни пропадна претходниот неработен ден, a ова е следниот на кој ќе одмориме

    Ни пропадна претходниот неработен ден, a ова е следниот на кој ќе одмориме

Ова се неработните денови во 2019. За сите граѓани на РМ 1 Јануари (вторник), Нова Година 7 јануари (понеделник), Божик, првиот ден на Божик според православниот календар 29 април (понеделник),

Read Full Article

Утринава тмурно, а во текот на денот променливо облачно-временска прогноза за оваа работна недела

  Утринава тмурно, а во текот на денот променливо облачно-временска прогноза за оваа работна недела

Времето денеска ќе биде променливо облачно со магла по одделни котлини. Утринските температури ќе се движат од -6 до нула

Read Full Article

Вонредни најави на метеоролозите, промена очекувајте уште од вечерва, ова се температурите

  Вонредни најави на метеоролозите, промена очекувајте уште од вечерва, ова се температурите

Во текот на претстојната ноќ облачноста само накратко ќе се намали, сето ова ќе услови температурите позначително да опаднат па

Read Full Article

Официјално видео: Владата го продолжува зимскиот распуст за учениците поради загадувањето

  Официјално видео: Владата го продолжува зимскиот распуст за учениците поради загадувањето

Во врска со континуирано зголемените концентрации на загадувачки честички во воздухот во повеќе градови во Република Македонија, како и метеоролошките

Read Full Article

Студен и тмурен ден пред нас, следува нова промена на времето, ова се температурите денес

  Студен и тмурен ден пред нас, следува нова промена на времето, ова се температурите денес

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со локален слаб дожд претпладне, а на планините ќе врне повремен снег.

Read Full Article

Видео: Фрлање на Светиот крст во Охридско Езеро – Водици 2019 Охрид

  Видео: Фрлање на Светиот крст во Охридско Езеро – Водици 2019 Охрид

Како и претходните две години така и оваа 2019 година, 2sstudio овозможи видео пренос во живо од Водици 2019 година

Read Full Article

Едно од најстудените утра во Македонија, измерени -16 степени, мрзне Македонија

  Едно од најстудените утра во Македонија, измерени -16 степени, мрзне Македонија

Ова се температурите утрово низ Македонија. Надвор кочан ладно.

Read Full Article
1 2 3 77

НОВО