Македонија

 Breaking News

Средба на Заев со Нина Костовска, таа ќе работи како библиотекарка во Владата на РМ

    Средба на Заев со Нина Костовска, таа ќе работи како библиотекарка во Владата на РМ

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев се сретна со Нина Костовска, наша сограѓанка од Тетово, која својот живот го поминува со Даунов синдром. Во разговорот со премиерот Заев

Read Full Article

Пратениците изгласаа: Над 100 заменици директори во сите јавни претпријатија

    Пратениците изгласаа: Над 100 заменици директори во сите јавни претпријатија

Собранието на Република Македонија во попладневниот дел на 77-та седница го донесе законот за изменување и дополнување на Законот за јавните претпријатија по скратена постапка поднесен од пратениците Александар Кирацовски,

Read Full Article

Студен бран во Македонија, очекувајте снег и силен ветер, ова е температурата

    Студен бран во Македонија, очекувајте снег и силен ветер, ова е температурата

Македонија е под северно воздушно струење кое ќе услови северен ветер и постепено заладување на времето, во среда пак под влијание на влажен воздушен бран од југ на повеќе места

Read Full Article

Власта ги замрзна сметките на екс-министрите Цветков, Спасеновски, Делев и Димовски

    Власта ги замрзна сметките на екс-министрите Цветков, Спасеновски, Делев и Димовски

На барање на Обвинителството за организиран криминал и корупција, замрзнат е имот и сметки на притворените ексминистри за земјоделие Михаил Цветков, Александар Спасеноски и Христијан Делев, како и на осомничениот

Read Full Article

Фото: Амди за Претседател, ова го има само во имотниот лист на Амди Бајрам

  Фото: Амди за Претседател, ова го има само во имотниот лист на Амди Бајрам

Амди Бајрам како што објави ќе се кандидира за претседател на државата, а во својот имотен лист доставен до Државната

Read Full Article

Се огласи и банката по големиот грабеж во Скопје

  Се огласи и банката по големиот грабеж во Скопје

По вооружениот грабеж на филијала на „Халкбанк АД Скопје“ во Визбегово, се огласија од банката. Во врска со денешниот грабеж

Read Full Article

Фото: Времето денес сончево во цела држава, а од среда подгответе се за тоа што следува, ова се најавите од метеоролозите

  Фото: Времето денес сончево во цела држава, а од среда подгответе се за тоа што следува, ова се најавите од метеоролозите

Времето денеска ќе биде променливо облачно и потопло, а по одделни котлини ќе има услови за појава на магла. Потоплото

Read Full Article

Ако го немате ова во автомобилот подгответе се за парична казна од 35 евра, 15 негативни поени

  Ако го немате ова во автомобилот подгответе се за парична казна од 35 евра, 15 негативни поени

Ако родителите во Македонија не ги возат децата во детско седиште во автомобил следуваат големи казни. 35 евра или 15

Read Full Article

Мијалков со многу телохранители без лисици на Суд, сам го испрашуваше сведокот

  Мијалков со многу телохранители без лисици на Суд, сам го испрашуваше сведокот

Сашо Мијалков опколен од телохранители денеска дојде на СУД, без лисици на рацете. ТВ21 пишува дека денеска на рочиштето сведочеше

Read Full Article

Фрчковски нов професор и нов декан на факултетот за правно-политички науки на ФОН

  Фрчковски нов професор и нов декан на факултетот за правно-политички науки на ФОН

Студентите на Универзитетот ФОН во новиот семестар со нов професор и нов декан на Правно – Политички науки – ПРОФ.

Read Full Article

НОВО