Македонија

 Breaking News

За нашиот пет годишен Андреј од Кичево! Потребна е крв од крвна група 0+ Нулта Позитив

    За нашиот пет годишен Андреј од Кичево! Потребна е крв од крвна група 0+ Нулта Позитив

Ги известуваме сите добронамерни луѓе кои припаѓаат на крвната група (нулта позитив) 0+ да даруваат крв за нашиот Андреј Трипуноски од Кичево кој е на возраст од 5 годинки. Место:

Read Full Article

Викиликс: Уште во 2008 Меркел притискала – Груевски не прифатил Република Скопје (Македонија) за да влеземе во НАТО (Видео)

    Викиликс: Уште во 2008 Меркел притискала – Груевски не прифатил Република Скопје (Македонија) за да влеземе во НАТО (Видео)

Македонската влада во 2008 година го одбила притисокот на германската канцеларка Ангела Меркел, и на романската влада да ја прифати од грчка страна понудената формулација „Република Скопје (Македонија)“ , во

Read Full Article

Излегуваат од притвор – Богдан Илиевски, Борис Дамовски, Јане Ченто и Љубен Арнаудов

    Излегуваат од притвор – Богдан Илиевски, Борис Дамовски, Јане Ченто и Љубен Арнаудов

Пратеникот Љубен Арнаудов, и организаторите на протестите за „Заедничка Македонија“ Борис Дамовски и Богдан Илиевски излегуваат од Шутка. Скопска апелација ги прифатила нивните жалби и им ја преиначила мерката притвор

Read Full Article

Апел дапомогнеме – Делчевчанец го продава бубрегот за да го спаси 4 годишниот син

    Апел дапомогнеме – Делчевчанец го продава бубрегот за да го спаси 4 годишниот син

Приказната за малиот Матеј Стоилов од Делчево (4,5 години) чијшто татко сака да го продаде бубрегот за да го лекува својот син повторно се актуелизира, бидејќи на детето му треба

Read Full Article

80.000 евра ќе чинат новите табли за автопатот „Пријателство“, веќе е започнато повелекувањето на старите табли со назив „Александар Велики“

  80.000 евра ќе чинат новите табли за автопатот „Пријателство“, веќе е започнато повелекувањето на старите табли со назив „Александар Велики“

„Македонија пат“ на терен ги повлекува сообраќајните табли со досегашниот назив на автопатот „Александар Велики“ на Коридорот 10, а кои

Read Full Article

Читам и плачам: Александар бил жив, а за Калина не било сигурно

  Читам и плачам: Александар бил жив, а за Калина не било сигурно

НОВИ ДЕТАЛИ ОД НОВИНАРСКАТА ИСТРАГА НА КАЈМАКЧАЛАН: ГРЧКИТЕ СПЕЦИЈАЛНИ ЕДИНИЦИ ГИ ПРОНАШЛЕ ПЛАНИНАРИТЕ УШТЕ ВО 22 ЧАСОТ НА 10 ФЕВРУАРИ

Read Full Article

Во крвта на силуваното девојче од „25 Мај“ е пронајдена дрога – била носена и пред МРТ

  Во крвта на силуваното девојче од „25 Мај“ е пронајдена дрога – била носена и пред МРТ

При испитување на крвта на 12-годишното злоставувано девојче од „25 Мај“, за да се утврди дали е бремена, анализите утврдиле

Read Full Article

Нема фигаро за коса за радовишанки: 8-ми март градоначалникот ќе го честита на друг начин, заштеда од 1000 евра општински пари

  Нема фигаро за коса за радовишанки: 8-ми март градоначалникот ќе го честита на друг начин, заштеда од 1000 евра општински пари

Герасим Конзулов, градоначалникот на Радовиш го поништи тендерот за набавка на фигара за коса, кои планираше да ги дава како

Read Full Article

Бремени уште две малолетни девојчиња од „25 Мај“, едното ја прекинало бременоста, второто не сака да абортира

  Бремени уште две малолетни девојчиња од „25 Мај“, едното ја прекинало бременоста, второто не сака да абортира

Уште две малолетни девојчиња од ЈУ „25 Мај“ се трудни. Едното ја прекинало бременоста, но второто не сака да абортира

Read Full Article

Министерството за одбрана наместо опрема за војската, набавува луксузно возило од 187 илјади евра за министерката Шекеринска

  Министерството за одбрана наместо опрема за војската, набавува луксузно возило од 187 илјади евра за министерката Шекеринска

Министерството за одбрана како и целата влада секојдневно влегува од скандал во скандал. Имено неверојатни 187 илјади евра од буџетот

Read Full Article

НОВО