Микрофон

 Breaking News

Антонио Милошоски со силна поддршка за Влатко Ѓорчев: Чесен, лојален, скромен, не е елита, нема афери, тендери, корупции зад себе

    Антонио Милошоски со силна поддршка за Влатко Ѓорчев: Чесен, лојален, скромен, не е елита, нема афери, тендери, корупции зад себе

Колегата Владимир Ѓорчев се пријави за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на партиската конвенцијата. Му честитам за мотивираноста и како делегат на Конвенцијата во Струга ќе ја има мојата целосна поддршка.

Read Full Article

Софија Куновска се огласи за загадувањето: Неспособност да се справат со современите предизвици

    Софија Куновска се огласи за загадувањето: Неспособност да се справат со современите предизвици

„Се поверојатно е дека исчезнувањето на пониските видови во еволутивна смисла би можело да се доведе во врска со нивната неспособност да се справат со современите предизвици меѓу кои и

Read Full Article

Завршил со 9.95 просек на факултет и „Инженерски прстен“, но нема партиска книшка, Александар аплицирал за во МЕПСО

    Завршил со 9.95 просек на факултет и „Инженерски прстен“, но нема партиска книшка, Александар аплицирал за во МЕПСО

Како и ветувањето за „ајро“, така и со ветувањето за „брејдрејнот“ на Заев зборот се сведе на ништо повеќе од тоалетна хартија. По денешната информација дека во МЕПСО, најбогатиот министер

Read Full Article

Сегашната мерна станица во Прилеп не е калибрирана, а ќе бидат поставени уште 20-30 станици нови во градот, решение за загадувањето е гасификацијата

    Сегашната мерна станица во Прилеп не е калибрирана, а ќе бидат поставени уште 20-30 станици нови во градот, решение за загадувањето е гасификацијата

Градоначалникот на Прилеп денес одржа прес пред општинската зграда, тој вели дека опсегот на оваа мерна станица која е поставена сега е на 300 до 400 метри. Тестирањето ке се

Read Full Article

Ина Многуфина се огласи за загадувањето на Прилеп

  Ина Многуфина се огласи за загадувањето на Прилеп

„Де бе прилепчани ќе се отруете само Скопје да не е прво место у свет, ц ц ц љубоморство“ напиша

Read Full Article

Мицкоски до Заев: Да не се крие во Германија, нека дојде и нека распише избори

  Мицкоски до Заев: Да не се крие во Германија, нека дојде и нека распише избори

Во интервју на Христијан Мицкоски за Press24, на прашањето „Барате ли избори за да не ги добиете?“ Мицкоски одговара: ВМРО-ДПМНЕ

Read Full Article

Каракамишева го сподели статусот поради кој ја гони Обвинителството и полицијата

  Каракамишева го сподели статусот поради кој ја гони Обвинителството и полицијата

Ова е статусот поради кој Хелсиншки комитет ми поднесе кривична пријава по чл.319 од КЗ “Предизвикување омраза,раздор или нетрпеливост врз

Read Full Article

Порака од Класната во врска со случајот за Ченто

  Порака од Класната во врска со случајот за Ченто

Јане Ченто утрово е преместен во друга ќелија наводно ,,од безбедносни причини,,. Јане не знае со кого ќе се дружи

Read Full Article

Македонката што го победи грчкото лоби во Сенатот на Америка

  Македонката што го победи грчкото лоби во Сенатот на Америка

Ана Дукоска е Македонка, родена во Охрид, Живее во главниот град на САД, Вашингтон. Во македонската историја ќе остане запишана

Read Full Article

Се огласи Хан за бегството на Груевски: Не сум наивен, ако ја гледате рутата на бегството, патот не беше директен, туку низ регионот

  Се огласи Хан за бегството на Груевски: Не сум наивен, ако ја гледате рутата на бегството, патот не беше директен, туку низ регионот

Се надевам дека последните случувања во Грција нема негативно да се одразат врз Договорот од Преспа и дека тој ќе

Read Full Article
1 2 3 21

НОВО