Став

 Breaking News

Антонио Милошоски со силна поддршка за Влатко Ѓорчев: Чесен, лојален, скромен, не е елита, нема афери, тендери, корупции зад себе

    Антонио Милошоски со силна поддршка за Влатко Ѓорчев: Чесен, лојален, скромен, не е елита, нема афери, тендери, корупции зад себе

Колегата Владимир Ѓорчев се пријави за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на партиската конвенцијата. Му честитам за мотивираноста и како делегат на Конвенцијата во Струга ќе ја има мојата целосна поддршка.

Read Full Article

Софија Куновска се огласи за загадувањето: Неспособност да се справат со современите предизвици

    Софија Куновска се огласи за загадувањето: Неспособност да се справат со современите предизвици

„Се поверојатно е дека исчезнувањето на пониските видови во еволутивна смисла би можело да се доведе во врска со нивната неспособност да се справат со современите предизвици меѓу кои и

Read Full Article

Завршил со 9.95 просек на факултет и „Инженерски прстен“, но нема партиска книшка, Александар аплицирал за во МЕПСО

    Завршил со 9.95 просек на факултет и „Инженерски прстен“, но нема партиска книшка, Александар аплицирал за во МЕПСО

Како и ветувањето за „ајро“, така и со ветувањето за „брејдрејнот“ на Заев зборот се сведе на ништо повеќе од тоалетна хартија. По денешната информација дека во МЕПСО, најбогатиот министер

Read Full Article

Сегашната мерна станица во Прилеп не е калибрирана, а ќе бидат поставени уште 20-30 станици нови во градот, решение за загадувањето е гасификацијата

    Сегашната мерна станица во Прилеп не е калибрирана, а ќе бидат поставени уште 20-30 станици нови во градот, решение за загадувањето е гасификацијата

Градоначалникот на Прилеп денес одржа прес пред општинската зграда, тој вели дека опсегот на оваа мерна станица која е поставена сега е на 300 до 400 метри. Тестирањето ке се

Read Full Article

Ина Многуфина се огласи за загадувањето на Прилеп

  Ина Многуфина се огласи за загадувањето на Прилеп

„Де бе прилепчани ќе се отруете само Скопје да не е прво место у свет, ц ц ц љубоморство“ напиша

Read Full Article

Каракамишева го сподели статусот поради кој ја гони Обвинителството и полицијата

  Каракамишева го сподели статусот поради кој ја гони Обвинителството и полицијата

Ова е статусот поради кој Хелсиншки комитет ми поднесе кривична пријава по чл.319 од КЗ “Предизвикување омраза,раздор или нетрпеливост врз

Read Full Article

Порака од Класната во врска со случајот за Ченто

  Порака од Класната во врска со случајот за Ченто

Јане Ченто утрово е преместен во друга ќелија наводно ,,од безбедносни причини,,. Јане не знае со кого ќе се дружи

Read Full Article

Апасиев: Законот за двојазичност е обично парче хартија во кое можете да си ги виткате теглите од ајвар или зимница, без претседателскиот потпис

  Апасиев: Законот за двојазичност е обично парче хартија во кое можете да си ги виткате теглите од ајвар или зимница, без претседателскиот потпис

Дај бе не им паѓајте на националистичките провокации на ДУИ. Без претседателскиот потпис, т.н. Закон за двојазичност е обично парче

Read Full Article

Груби жестоко: ВМРО-ДПМНЕ први да постават двојазична табла пред седиштето

  Груби жестоко: ВМРО-ДПМНЕ први да постават двојазична табла пред седиштето

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, им порача на ВМРО-ДПМНЕ да бидат први кои ќе го применат Законот за употреба на

Read Full Article

Се огласи Иванов: Објавувањето Закон без мој потпис е противуставно

  Се огласи Иванов: Објавувањето Закон без мој потпис е противуставно

Претседателот Иванов денеска се огласи откако беше објавен Законот за јазици во службен весник. Доцна синоќа имавме можност да го

Read Full Article
1 2 3 15

НОВО