Вести

 Breaking News

Антонио Милошоски со силна поддршка за Влатко Ѓорчев: Чесен, лојален, скромен, не е елита, нема афери, тендери, корупции зад себе

    Антонио Милошоски со силна поддршка за Влатко Ѓорчев: Чесен, лојален, скромен, не е елита, нема афери, тендери, корупции зад себе

Колегата Владимир Ѓорчев се пријави за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на партиската конвенцијата. Му честитам за мотивираноста и како делегат на Конвенцијата во Струга ќе ја има мојата целосна поддршка.

Read Full Article

Османи предизвикал скандал во Венецијанската комисија, добил писмо од Евроинституцијата

    Османи предизвикал скандал во Венецијанската комисија, добил писмо од Евроинституцијата

Заканите на вицепремиерот Османи дека нема да го испрати законот за јазици во Венецијанската Комисија се додека таму македонски претставник е професорката Тања Каракамишева, предизвикал огромен скандал во телото на

Read Full Article

Нема повеќе бугарски пасоши за богатите Македонци, Бугарија ја укинува програмата

    Нема повеќе бугарски пасоши за богатите Македонци, Бугарија ја укинува програмата

Бугарија ќе ја укине програмата што овозможува богати странци да добијат држјванство во замена за одредени инвестиции. Од тамошното министерство за правда соопштија дека програмата не придонела да се отворат

Read Full Article

Охрид љубов си – Фотографиите кои го свртија светот, стар град и крајбрежје во ноќна зимска идила

    Охрид љубов си – Фотографиите кои го свртија светот, стар град и крајбрежје во ноќна зимска идила

Познатиот фотограф од Охрид, Стојан Стојановски, успеа да направи две фотографии од Охрид во зимска идила кои буквално го свртија светот и собраа илјадници лајкови, како на неговата фејсбук страница,

Read Full Article

Влатко Ѓорчев: Имам срце за Македонија, имам искуство и чесност, ветувам победа (видео)

  Влатко Ѓорчев: Имам срце за Македонија, имам искуство и чесност, ветувам победа (видео)

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, денеска на прес-конференција ја објави својата кандидатура за нов претседател на Република Македонија. Како што

Read Full Article

Заев: Знам кој ми ја направи најголемата лузна, не го пријавив зошто има деца (видео)

  Заев: Знам кој ми ја направи најголемата лузна, не го пријавив зошто има деца (видео)

Премиерот Зоран Заев синоќа за Алсат изјави дека знае кој му ја направил најголемата лузна во Собрание на 27. април.

Read Full Article

Заев распали по Османи: Се китат со туѓи перја, колегите албанци да внимаваат

  Заев распали по Османи: Се китат со туѓи перја, колегите албанци да внимаваат

Премиерот Зоран Заев индиректно порача дека му се лути на вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи поради тоа што се одлучи

Read Full Article

Шилегов призна: Згрешив – ќе се поправам

  Шилегов призна: Згрешив – ќе се поправам

Шилегов признадека погрешил што го поскапел двојно и паркингот на Клинички. Ги увидовме пропустите и многу бргу реагираме, вели Шилегов.

Read Full Article

Координаторот на ДУИ во Собранието на прес конференција одби да одговара прашања на македонски јазик

  Координаторот на ДУИ во Собранието на прес конференција одби да одговара прашања на македонски јазик

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Ејуп Алими денеска одбри да одговара на македонски јазик на прашањата на новинарите во

Read Full Article

Станува интересно: Марјан Коцев со куварот од Тајланд ја пеат „Ти, ти само ти“ во Австралија (Видео)

  Станува интересно: Марјан Коцев со куварот од Тајланд ја пеат „Ти, ти само ти“ во Австралија (Видео)

Македонскиот фолк пејач Марјан Коцев моментално се наоѓа на турнеја во Австралија, а неговиот престој во Сиднеј го искористи да

Read Full Article
1 2 3 257

НОВО