Вести

 Breaking News

Се огласи и Силјановска за вработувањата на синови, ќерки, сестри, и други блиски роднини на партиски и државни функционери

    Се огласи и Силјановска за вработувањата на синови, ќерки, сестри, и други блиски роднини на партиски и државни функционери

За вработувањата на синови, ќерки, сестри, и други блиски роднини на партиски и државни функционери Апелирам Народниот правобранител да покрене постапка за утврдување на прекршување на едно од основните права

Read Full Article

Во четврток е голем празник, ова никако не смеете да заборавите да го земете од црква

    Во четврток е голем празник, ова никако не смеете да заборавите да го земете од црква

Во четврток се празнува Свети маченик Трифун, заштитник на градинарите и на лозарите. Момчето што на 17-годишна возраст со Божја помош ја излекува царската ќерка Гордана која што не можеше

Read Full Article

Членовите на СДСМ 10 години не можеа никаде да се вработат, каде да одат овие луѓе, кажа министерот Манчевски за вработувањето во администрацијата

    Членовите на СДСМ 10 години не можеа никаде да се вработат, каде да одат овие луѓе, кажа министерот Манчевски за вработувањето во администрацијата

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски кажа дека членовите и симпатизерите на СДСМ 10 години биле најдискриминирани граѓани во државата и не треба да биде чудно што сега

Read Full Article

Заев: Јас сум идеален кандидат, но млад сум да се кандидирам за претседател

    Заев: Јас сум идеален кандидат, но млад сум да се кандидирам за претседател

„Јас би бил идеален консензуален кандидат за претседател, гледајќи ги рејтинзите, ама уште сум млад за да се кандидирам“, изјави денеска премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање „дали битката

Read Full Article

Сабина Факиќ во текот на интервјуирањето не знаела дека е Баџанак на Џафери, Нури Бајрами

  Сабина Факиќ во текот на интервјуирањето не знаела дека е Баџанак на Џафери, Нури Бајрами

Сабина Факиќ, која беше член во комисијата за селекција на кандидатите за членови на антикорупциска комисија, на денешното гостување во

Read Full Article

ФОТО: Се жени поранешното момче на Лото-Марјана

  ФОТО: Се жени поранешното момче на Лото-Марјана

Македонскиот музички менаџер Кристијан Стефановски – Кико се жени. Стефановски пред да влезе во менаџерските води со големите ѕвезди на

Read Full Article

Груевски: Нема човек што може да ги препознае сите пријатели, зашто има одлични глумци

  Груевски: Нема човек што може да ги препознае сите пријатели, зашто има одлични глумци

Груевски вечерва во интервју за Инфомакс раскажува за пријателите, тој вели: Несреќата е добра можност човек да ги запознае искрените

Read Full Article

Се огласи Заев: Нема поважен приоритет од здравјето на граѓаните, тука нема отстапки

  Се огласи Заев: Нема поважен приоритет од здравјето на граѓаните, тука нема отстапки

Премиерот Заев се огласи на Фејсбук: Нема поважен приоритет од здравјето на граѓаните. Со министерот за економија Бектеши, на средбата

Read Full Article

Ѓорчев: Легнав во 2, станав во 5 – посетив 12 општини, да победиме заедно

  Ѓорчев: Легнав во 2, станав во 5 – посетив 12 општини, да победиме заедно

Владимир Ѓорчев, еден од кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за претседател, се огласи рано наутро на Фејсбук и објави дека посетил 12

Read Full Article

Заев: Дел од конкурсот за поделба на државни пари во културата ќе биде поништен

  Заев: Дел од конкурсот за поделба на државни пари во културата ќе биде поништен

Дел од конкурсот за поделба на државни пари во културата ќе биде поништен изјави вечерва премиерот Заев, одоговарајќи на прашање

Read Full Article

НОВО