Политика

 Breaking News

Антонио Милошоски со силна поддршка за Влатко Ѓорчев: Чесен, лојален, скромен, не е елита, нема афери, тендери, корупции зад себе

    Антонио Милошоски со силна поддршка за Влатко Ѓорчев: Чесен, лојален, скромен, не е елита, нема афери, тендери, корупции зад себе

Колегата Владимир Ѓорчев се пријави за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на партиската конвенцијата. Му честитам за мотивираноста и како делегат на Конвенцијата во Струга ќе ја има мојата целосна поддршка.

Read Full Article

Османи предизвикал скандал во Венецијанската комисија, добил писмо од Евроинституцијата

    Османи предизвикал скандал во Венецијанската комисија, добил писмо од Евроинституцијата

Заканите на вицепремиерот Османи дека нема да го испрати законот за јазици во Венецијанската Комисија се додека таму македонски претставник е професорката Тања Каракамишева, предизвикал огромен скандал во телото на

Read Full Article

Влатко Ѓорчев: Имам срце за Македонија, имам искуство и чесност, ветувам победа (видео)

    Влатко Ѓорчев: Имам срце за Македонија, имам искуство и чесност, ветувам победа (видео)

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, денеска на прес-конференција ја објави својата кандидатура за нов претседател на Република Македонија. Како што истакна тој, се чувствува подготвен да ја преземе одговорноста да

Read Full Article

Заев: Знам кој ми ја направи најголемата лузна, не го пријавив зошто има деца (видео)

    Заев: Знам кој ми ја направи најголемата лузна, не го пријавив зошто има деца (видео)

Премиерот Зоран Заев синоќа за Алсат изјави дека знае кој му ја направил најголемата лузна во Собрание на 27. април. – Јас го познавам човекот кој ми ја направи најголемата

Read Full Article

Заев распали по Османи: Се китат со туѓи перја, колегите албанци да внимаваат

  Заев распали по Османи: Се китат со туѓи перја, колегите албанци да внимаваат

Премиерот Зоран Заев индиректно порача дека му се лути на вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи поради тоа што се одлучи

Read Full Article

Шилегов призна: Згрешив – ќе се поправам

  Шилегов призна: Згрешив – ќе се поправам

Шилегов признадека погрешил што го поскапел двојно и паркингот на Клинички. Ги увидовме пропустите и многу бргу реагираме, вели Шилегов.

Read Full Article

Координаторот на ДУИ во Собранието на прес конференција одби да одговара прашања на македонски јазик

  Координаторот на ДУИ во Собранието на прес конференција одби да одговара прашања на македонски јазик

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Ејуп Алими денеска одбри да одговара на македонски јазик на прашањата на новинарите во

Read Full Article

Пратениците планираат да го повлечат законот за пазари, реагира и пратеничката група

  Пратениците планираат да го повлечат законот за пазари, реагира и пратеничката група

По притисокот на пазарџиите пратениците го повлекуваат Законот за трговија на зелените пазари за една година. Парламентарното мнозинство призна дека

Read Full Article

Бучковски: Заев ќе ја плати цената на претседателските избори или на предвремените парламентарни

  Бучковски: Заев ќе ја плати цената на претседателските избори или на предвремените парламентарни

Владо Бучковски во денешното Отворено Студио 1 говореше за власта. Мислам дека секој кој во изминатите 27 години бил дел

Read Full Article

Мицкоски од загаденото Скопје: Владата да прогласи вонредна состојба, мобилизација на стручниот и научен потенцијал на државата

  Мицкоски од загаденото Скопје: Владата да прогласи вонредна состојба, мобилизација на стручниот и научен потенцијал на државата

Видео обраќање на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Погледнете го во продолжение:

Read Full Article
1 2 3 45

НОВО