Политика

 Breaking News

Шекеринска: Јас и ден денеска знам да влезам во автобус, знам да одам пешки, знам сама да се возам (Видео)

    Шекеринска: Јас и ден денеска знам да влезам во автобус, знам да одам пешки, знам сама да се возам (Видео)

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска при гостувањето во 1ТВ кажа дека и понатаму се случува да се вози со автобус или да оди пеш до некоја дестинација. Видеото од изјавата

Read Full Article

Амди Бајрам: Син ми заврши факултет, ама не знам каков (видео)

    Амди Бајрам: Син ми заврши факултет, ама не знам каков  (видео)

Пратеникот Амди Бајрам oд Сојузот на Ромите, кој ќе се кандидара за претседател на државата, во интервју за ТВ 24 откри дека неговиот син Елвис Бајрам завршил факултет. На прашањето

Read Full Article

Се огласи Ахмети за Царовска: Нека оди во обвинителство, тоа се 19 милиони евра

    Се огласи Ахмети за Царовска: Нека оди во обвинителство, тоа се 19 милиони евра

Скандалот во министерството за труд и социјална политика јас го сфаќам како специјална вojнa против демократската унија за интеграција, изјави лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Ахмети вели: И невладините организации

Read Full Article

Мицкоски распали по Филипче: Оставка за министерот веднаш, потребни се и промени, потребни се предвремени парламентарни избори

    Мицкоски распали по Филипче: Оставка за министерот веднаш, потребни се и промени, потребни се предвремени парламентарни избори

Христијан Мицкоски на својата фејсбук страница побара оставка од министерот за здравство Филипче, тој објави видео, но и му порача: Во здравството владее хаос. Министерот Венко Филипче исто како и

Read Full Article

Средба на Заев со Нина Костовска, таа ќе работи како библиотекарка во Владата на РМ

  Средба на Заев со Нина Костовска, таа ќе работи како библиотекарка во Владата на РМ

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев се сретна со Нина Костовска, наша сограѓанка од Тетово, која својот живот

Read Full Article

Спасовски: Се сомневаме дека повеќе лица од МВР и надвор му помогнале на Груевски

  Спасовски: Се сомневаме дека повеќе лица од МВР и надвор му помогнале на Груевски

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во вечерашното гостување на ТВ 1 рече дека бегството на Никола Груевски покажало слабости

Read Full Article

Спасовски: На Македонија и треба храбар визионер за претседател

  Спасовски: На Македонија и треба храбар визионер за претседател

Министерот Спасовски вели дека СДСМ како партија е во процес во кој сите размислуваат каков претседател и е потребен на

Read Full Article

Амди Бајрам открива – Кој му е подраг, Груевски или Заев?

  Амди Бајрам открива – Кој му е подраг, Груевски или Заев?

Пратеникот Амди Бајрам oд Сојузот на Ромите вечерва во интервју за ТВ 24 изјави кој му е помил, Заев или

Read Full Article

Амди Бајрам: Да ме избереа ВМРО-ДПМНЕ место Мицкоски за лидер ќе ги извадев од кал

  Амди Бајрам: Да ме избереа ВМРО-ДПМНЕ место Мицкоски за лидер ќе ги извадев од кал

Амди Бајрам во вчерашното гостување на телевизија 24 рече дека тој ја прекинал коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи си заминале Никола

Read Full Article

(Видео) Каролина Астеруд за Силјановска: Ќе ја поддржам и како натпартиски и партиски кандидат за претседател

  (Видео) Каролина Астеруд за Силјановска: Ќе ја поддржам и како натпартиски и партиски кандидат за претседател

Ја поддржувам професорката Гордана Силјановска-Давкова како натпартиски, но и како партиски кандидат за претседател, на државата ѝ требаат кочница и

Read Full Article

НОВО