Политика

 Breaking News

Ахмети ја донел конечната одлука за формирање на новата Влада

    Ахмети ја донел конечната одлука за формирање на новата Влада

Лидерот на ДУИ. Али Ахмети веќе ја донел одлуката да ја направи новата Влада во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, пишуваат медиумите финансирани од СОРОС. Тие повикувајќи се на неименувани извори објавуваат

Read Full Article

СДСМ: Државна пензија за сите граѓани без разлика дали работеле или не

    СДСМ: Државна пензија за сите граѓани без разлика дали работеле или не

Социјалдемократскиот сојуз промовира нова економска мерка, со која ветува дека на секој граѓанин ќе му следува пензија од државата. -Сите жени кои ќе наполнат 62 години и сите мажи кои

Read Full Article

Трамп го разреши непопуларниот амбасадорот Џес Бејли, Македонија може да почне да слави

    Трамп го разреши непопуларниот амбасадорот Џес Бејли, Македонија може да почне да слави

„ВИЕ СТЕ ОТПУШТЕНИ !!!! Доналд Трамп новиот претседател на Америка, на првиот ден од своето претседателствување ги отпушти сите Американски амбасадори во светот назначени од Обама, меѓу кои и амбасадорот

Read Full Article

Васко Ефтов: Ако кампањата потраеше уште малку, Шилегов немаше да влезе во шестата изборна единица

    Васко Ефтов: Ако кампањата потраеше уште малку, Шилегов немаше да влезе во шестата изборна единица

Членовите три години молчеа во очекување на голема изборна победа гарантирана со печатот на Чадорот и секој сомнеж дека не се во право го ставаа под тепих со констатацијата –

Read Full Article

Претседателот Иванов го врачи мандатот за состав на Влада на Република Македонија

  Претседателот Иванов го врачи мандатот за состав на Влада на Република Македонија

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов го врачи мандатот за состав на Влада на Република Македонија на г. Никола

Read Full Article

ГОЛЕМА АЛБАНИЈА НА МАКЕДОНСКАТА РАДИО ТЕЛЕВИЗИЈА: На вториот канал на МТВ се емитуваше детски танц со Големоалбанска иконографија!

  ГОЛЕМА АЛБАНИЈА НА МАКЕДОНСКАТА РАДИО ТЕЛЕВИЗИЈА: На вториот канал на МТВ се емитуваше детски танц со Големоалбанска иконографија!

Со децении претставниците на радикалната и експанзионистичка албанска политика во Македонија чекаа да се појави Зоран Заев, да се појави

Read Full Article

КОЛУМНА НА МИРКА ВЕЛИНОВСКА: Лондон спрема баликомбтар-мутантски пуч во Македонија!

  КОЛУМНА НА МИРКА ВЕЛИНОВСКА: Лондон спрема баликомбтар-мутантски пуч во Македонија!

За крајот на оваа драматична, неспокојна и морничава 2016 година, во која беа концентрирани сите можни несреќи на планетава, и

Read Full Article

Ексклузив: Новата ВЛАДА е формирана – ВМРО, ДУИ и Алијансата за албанците во заедничка коалиција

  Ексклузив: Новата ВЛАДА е формирана – ВМРО, ДУИ и Алијансата за албанците во заедничка коалиција

Преговорите помеѓу партиите вродија со плод. ВМРО и ДУИ ќе ја предводат новата коалиција за формирање на влада со плус

Read Full Article

Шврговски и Буџаковски: Ова е уште еден доказ за неуставноста на катастрофалниот Закон за СЈО

  Шврговски и Буџаковски: Ова е уште еден доказ за неуставноста на катастрофалниот Закон за СЈО

Дали некој од обвинетите во случаите што ги води специјалното обвинителство, односно Kатица Јанева, смее да побара нејзино изземање од

Read Full Article

Колумна на Мирка Велиновска: За изборите, за Бејли и неговите слуги

  Колумна на Мирка Велиновска: За изборите, за Бејли и неговите слуги

Ајде сега да почнеме со ред. За изборите. Испровоцирани се како предвремени со една единствена цел: по криминално-терористички пат насилно

Read Full Article

НОВО