Регион

ВИДЕО: Свадба за паметење, Марија и Далибор се венчале, а сите тие биле нивни сватови дури од 30 различни места се собрале во Крагујевац

    ВИДЕО: Свадба за паметење, Марија и Далибор се венчале, а сите тие биле нивни сватови дури од 30 различни места се собрале во Крагујевац

Сватови од 30 земји од светот се собрале во Крагујевац за да ја прославата свадбата на своите колеги. Судан, Маурициус, Доминканска република, Сенегал…имињата на тие земји одѕвонуваа во Крагујевац, а

Read Full Article

Бакојани: Никогаш нема да кажам „Македонец” за соседниот премиер

    Бакојани: Никогаш нема да кажам „Македонец” за соседниот премиер

Поранешната шефица на грчката дипломатија, а сега пратеник од Нова демократија, Дора Бакојани, во интервју за грчкото радио „Њуз247“ вели дека за нашата земја ќе го користи новото име Северна

Read Full Article

Фото: Ова е новата куќа на Хашим Тачи во Косово, ја чува обезбедување со надзор

    Фото: Ова е новата куќа на Хашим Тачи во Косово, ја чува обезбедување со надзор

Претседателот на Косово, Хашим Тачи се пресели во нова куќа во Чаглавци во Приштина, а албанските медиуми објавија први фотографии. Куќата е изградена во американски стил, жолта е и има

Read Full Article

ФОТО: Сите гледаа во девојката која седеше позади Вучиќ

    ФОТО: Сите гледаа во девојката која седеше позади Вучиќ

Александар Вучиќ синоќа беше гостин во емисија, а позади него седеше девојка која им го привлече вниманието на сите, па српските медиуми пишуваат за убавицата. Погледнете ја:

Read Full Article

Катимерини: За 40 или 50 години можно е создавање единствена, мултиетничка, федерална македонска држава

  Катимерини: За 40 или 50 години можно е создавање единствена, мултиетничка, федерална македонска држава

При детална анализа на предностите и слабостите на Преспански договор, грчкиот весник „Катимерини“ одгоори и на прашањето „би можело ли

Read Full Article

Познатиот пензионер се јави во утринска емисија, еве што кажа, ја насмеа и водителката (Видео)

  Познатиот пензионер се јави во утринска емисија, еве што кажа, ја насмеа и водителката (Видео)

Хрватскиот пензионер Таљат Тони Селмани кој го освои регионот со неговата изјава за грипот, беше вклучен во програмата на српската

Read Full Article

Видео: Екс премиерот и претседател, Бранко Црвенковски еден од основачите на Подгоричкиот клуб, бараат проширување на ЕУ

  Видео: Екс премиерот и претседател, Бранко Црвенковски еден од основачите на Подгоричкиот клуб, бараат проширување на ЕУ

Балканот и неговата интеграција во Европската Унија ке биде во фокусот на подгоричкиот клуб составен од поранешните премиери и претседатели

Read Full Article

Цела Србија зборува, ова е дедото што освои Бинго, кога му била соопштена сумата не престанал да плаче

  Цела Србија зборува, ова е дедото што освои Бинго, кога му била соопштена сумата не престанал да плаче

Доволно изненадување само по себе е воопшто да се погоди комбинација на бинго, а замислите само тоа да ви се

Read Full Article

Избришани снимките со Груевски од системот во Албанија, ќе остане тајна како избегал

  Избришани снимките со Груевски од системот во Албанија, ќе остане тајна како избегал

Снимките од безбедносните камери од бегството на осудениот Никола Груевски од Албанија не се обезбедени, и оваа држава не постапила

Read Full Article

Дал 3000 евра за да си купи сопруга, му следело најголемото изненадување во животот (Видео)

  Дал 3000 евра за да си купи сопруга, му следело најголемото изненадување во животот (Видео)

Реџеп од Призрен сакал да си купи невеста на 35. години и дал 3.000 евра, но наместо неа му донеле

Read Full Article
1 2 3 49

НОВО