Регион

Фото: Познатиот српски музичар се самоуби пред сопругата – остави две малолетни деца

    Фото: Познатиот српски музичар се самоуби пред сопругата – остави две малолетни деца

Српскиот истакнат музичар, Славиша Цале Антанасиевиќ, се самоуби со бесење на 13. февруари, во својата семејна куќа во Смедерево. Српските медиуми пишуваат дека никој не знае зошто истакнатиот музичар, хармоникаш,

Read Full Article

И турските војници со поддршка за Македонија: „Македонско Девојче“ ја пеат во турска касарна (Видео)

    И турските војници со поддршка за Македонија: „Македонско Девојче“ ја пеат во турска касарна (Видео)

Турската армија со поддршка за Македонија!Турски војници ја пеат „Македонско Девојче“ во воен комплекс на турската армија!️️ На социјалните мрежи се појави снимка на која припадници на турската армија ја

Read Full Article

Зоне Замфирова и удрила шлаканица на колешката – Исфрлена е од Ургентен центар

    Зоне Замфирова и удрила шлаканица на колешката – Исфрлена е од Ургентен центар

Славната актерка Катарина Радивојевиќ повеќе не е дел од серијата „Ургентен центар“. Имено, по скандалот кој се случи кога на организаторката ѝ удри шлаканица, екипата се согласила дека не ја

Read Full Article

Ужас во Обреновац: Се обеси 9-годишно дете

    Ужас во Обреновац: Се обеси 9-годишно дете

Деветгодишно дете, доцна синоќа е пронајдено мртво во шупата во семејната куќа на своите баба и дедо во населбата Скела кај Обреновац. Спрема првичните информации, детето е пронајдено обесено, а

Read Full Article

Официјално снаа на Лепа Брена: Пријовиќ кажа „ДА“ (ФОТО)

  Официјално снаа на Лепа Брена: Пријовиќ кажа „ДА“ (ФОТО)

Српската пејачка Александра Пријовиќ и официјално стана снаа на Лепа Брена. Таа на својот Инстаграм објави фотографија со вереничкиот прстен

Read Full Article

Грчки лингвист го признава македонскиот: Македонскиот не е „словенски дијалект“, туку јазик!

  Грчки лингвист го признава македонскиот: Македонскиот не е „словенски дијалект“, туку јазик!

Платформата за истражувачко новинарство и анализи објавува напис на грчката славистка Александра Ионаиду во која таа нема дилема за постоењето

Read Full Article

Ова е моќниот блиндиран Ауди на Вучиќ отпорен на куршуми (фото)

  Ова е моќниот блиндиран Ауди на Вучиќ отпорен на куршуми (фото)

Хрватскиот весник „Јутарњи лист“ во текстот под наслов „Моќното возило кое на сите им падна во очи“ детално ги опиша

Read Full Article

Ова е жената на Бајага, на која и ги посвети сите свои песни: Ја сретнал во автобус и добил… „корпа“

  Ова е жената на Бајага, на која и ги посвети сите свои песни: Ја сретнал во автобус и добил… „корпа“

Момчило Бајагиќ Бајага е еден од ретките музичари од естрадата, кој го задржува својот живот и неговата приватност подалеку од

Read Full Article

Грција ја обвини Турција дека систематски го крши меѓународното право

  Грција ја обвини Турција дека систематски го крши меѓународното право

Портпаролот на Министерството за надворешни работи на Грција, Александрос Гениматас, ја обвини Анкара дека го нарушува систематски меѓународното право и

Read Full Article

Еве што се крие зад разводот на Емина и Мустафа и деталите за кои сите молчат

  Еве што се крие зад разводот на Емина и Мустафа и деталите за кои сите молчат

Пејачката Емина Јаховиќ јавно соопшти дека ставила точка на 13 години долгиот брак со Мустафа Сандал. Тие двајцата во последно

Read Full Article

НОВО