Регион

Погледнете го Аца Лукас издрогиран но не и предозиран, пцуе се живо! (ВИДЕО)

    Погледнете го Аца Лукас издрогиран но не и предозиран, пцуе се живо! (ВИДЕО)

Откако на фејсбук можевте да прочитате дека „Аца Лукас е мртов“ се огласи и Аца Лукас, признава дека се дрогира но не се предозира, погледнете го видеото:  

Read Full Article

Срце им застанало кога ги виделе уплатниците – Најстрашната покана за свадба испратена во Хрватска

    Срце им застанало кога ги виделе уплатниците – Најстрашната покана за свадба испратена во Хрватска

Оригинална покана за свадба на идни младенци од Имотски стана хит на интернет набрзо откако беше објавена на страницата Дневна доза просечен Далматинец. На гостите младенците им испратиле покани во вид

Read Full Article

Шабан Шаулиќ избоден со нож во Виена

    Шабан Шаулиќ избоден со нож во Виена

Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, бил избоден на настап во Виена. – Влегов во ходник во кој имаше светло. Ме повлекоа за рака. Почувствував нож во грбот. Среќа е

Read Full Article

(ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) ДИНКО В’ЛЕВ ТРГНА ДА ГО АПСИ МИЛЕНКО, А НЕГО ГО УАПСИЈА НА МАКЕДОНСКАТА ГРАНИЦА СО НОВА ПЛОЧА ЗА КАЈМАКЧАЛАН!

    (ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) ДИНКО В’ЛЕВ ТРГНА ДА ГО АПСИ МИЛЕНКО, А НЕГО ГО УАПСИЈА НА МАКЕДОНСКАТА ГРАНИЦА СО НОВА ПЛОЧА ЗА КАЈМАКЧАЛАН!

Динко Влев од Јамбол, кој стана познат како “ловец на бегалци”, бил уапсен на бугарско-македонската граница. Тој бил запрен од македонските гранични полицајци. Причината за апсењето била дека , бидејќи

Read Full Article

МАКЕДОНЦИТЕ ВО ВИЕНА НА ПРОТЕСТ:Доста беше со тргување со националните и државните интереси на Македонија

  МАКЕДОНЦИТЕ ВО ВИЕНА НА ПРОТЕСТ:Доста беше со тргување со националните и државните интереси на Македонија

Македонските граѓани што живеат и работат во Виена, денеска протестираа во главниот град на Австрија, изразувајќи го својот револт од

Read Full Article

Утрово земјотрес од 4.5 степени според Рихтер ја разбуди Грција

  Утрово земјотрес од 4.5 степени според Рихтер ја разбуди Грција

Земјотрес со интензитет од 4,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во 6:59 часот утринава во западна Грција, јави агенција

Read Full Article

Секоја чест – Македонска пекара во Крагуевац дели бесплатни оброци за бремени жени

  Секоја чест – Македонска пекара во Крагуевац дели бесплатни оброци за бремени жени

Честитки за овој голем човек со големо срце! Новоотворената македонска пекара која се наоѓа на врвот на главната улица, веднаш

Read Full Article

Поплави во Грција: Водата носи автобуси, автомобили и руши куќи (ВИДЕО)

  Поплави во Грција: Водата носи автобуси, автомобили и руши куќи (ВИДЕО)

Во поплавите на југот на Грција, поради силните дождови, минатата ноќ се удавиле три лица, а по две лица се

Read Full Article

Да ви објаснам што е тоа војна: статусот на еден сараевец одекна на интернет

  Да ви објаснам што е тоа војна: статусот на еден сараевец одекна на интернет

Статусот на Елдин Курбашиќ, објавен завчера, го привлече вниманието на луѓето од целиот Балкан, на кои постојано им се потураат

Read Full Article

Аркан имал нешто што никој го нема на светот: Покрај саатот од 153.000 марки, во куќата имал и…

  Аркан имал нешто што никој го нема на светот: Покрај саатот од 153.000 марки, во куќата имал и…

Аркан имал нешто што никој го нема на светот: Покрај саатот од 153.000 марки, во куќата имал и… Павле Стевовиќ,

Read Full Article

НОВО