Регион

ХААРП антените се на само 430 километри од Скопје! Белград не смее да ги тргне до 2050 година!

    ХААРП антените се на само 430 километри од Скопје! Белград не смее да ги тргне до 2050 година!

Српска „Правда“ уште во 2012 година објави дека седиштето на ХААРП во Аљаска донело одлука на 12. октомври да се изврши генерална проба за способноста на ХААРП  да врши влијание

Read Full Article

Рафали на „Пиво Фест“ во Приштина, мислеле дека е терористички напад, повредени над 40 лица

    Рафали на „Пиво Фест“ во Приштина, мислеле дека е терористички напад, повредени над 40 лица

Во инцидентот што доцна синоќа се случи на плоштадот „Захир Пајазити“ во Приштина, каде се одржуваше шестото издание на манифестацијата „Пиво Фест”, повредени се повеќе од 40 лица. Информацијата ја

Read Full Article

Убиен сопственикот на познато кафуле

    Убиен сопственикот на познато кафуле

Крвав настан утрово ја потресе Србија. Пред 10 часот утрово во Нови Белград во населбата Белвил се случило убиство. Според досегашните информации на српскиот портал Курир, бил убиен сопственик на

Read Full Article

Ова е монструмот од Србија кој силува 3 годишно девојче и го уби со боксови и камења

    Ова е монструмот од Србија кој силува 3 годишно девојче и го уби со боксови и камења

Тригодишно девојче од селото Вратарница кај Заечар во Србија синоќа било силувано па убиено, јавува РТС.  Нејзиното тело било пронајдено откако В.Р. (28) од истото село го признал злосторството. Директорот

Read Full Article

ГРЧКИ МЕДИУМИ: Се актуелизира кинескиот проект за пловен канал од Белград до Солун преку Скопје

  ГРЧКИ МЕДИУМИ: Се актуелизира кинескиот проект за пловен канал од Белград до Солун преку Скопје

Кинескиот проект за пловен канал од Морава преку Вардар до Егејско Море периодов сериозно се активира, а кинески претставници веќе

Read Full Article

Момчето со најубавата насмевка го освои Балканот! Видео!

  Момчето со најубавата насмевка го освои Балканот! Видео!

Мите Стоилков – Ѕвездата е родена! Секоја Чест Момче победа чиста како солза! И тоа со Зајди, зајди … најтешката

Read Full Article

Страшно убиство ги потресе граѓаните на Дреновец – Дејан ја уби својата сопруга Ирена пред очите на нивниот син

  Страшно убиство ги потресе граѓаните на Дреновец – Дејан ја уби својата сопруга Ирена пред очите на нивниот син

Ја заклал својата жена пред очите на нивното мало дете, и оставил потресна порака. Четириесет и шест годишниот Д.С. ја

Read Full Article

ВНИМАВАЈТЕ: ИЗМАМИНИЦИ СОПРЕЛЕ МАКЕДОНЦИ БЛИЗУ СОЛУН – ЕВЕ ЈА ПРИКАЗНАТА (ФОТО)

  ВНИМАВАЈТЕ: ИЗМАМИНИЦИ СОПРЕЛЕ МАКЕДОНЦИ БЛИЗУ СОЛУН – ЕВЕ ЈА ПРИКАЗНАТА (ФОТО)

Внимавајте: Измаминици сопреле македонци близу Солун – ЕВЕ ЈА ПРИКАЗНАТА Уште едни македонци сопрени од измамници во близина на ,,ринг

Read Full Article

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Видео од експлозијата на еден од терористите во Истанбул

  ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Видео од експлозијата на еден од терористите во Истанбул

Предупредување: Видеото содржи вознемирувачка содржина. За лица под 16 годишна возраст потребно е надзор од родител или старател. Видеото е

Read Full Article

Бомба на аеродромот Ататурк во Истанбул, најмалку 10 загинати (ВИДЕО)

  Бомба на аеродромот Ататурк во Истанбул, најмалку 10 загинати (ВИДЕО)

На главниот меѓународен аеродромот Кемал Ататурк во Истанбул вечерва се случи експлозија. Си Ен Ен Турк јавува дека се работи

Read Full Article

НОВО