Свет

Станува интересно: Марјан Коцев со куварот од Тајланд ја пеат „Ти, ти само ти“ во Австралија (Видео)

    Станува интересно: Марјан Коцев со куварот од Тајланд ја пеат „Ти, ти само ти“ во Австралија (Видео)

Македонскиот фолк пејач Марјан Коцев моментално се наоѓа на турнеја во Австралија, а неговиот престој во Сиднеј го искористи да се сретне со момчето од Тајланд, кое стана хит на

Read Full Article

Ова е најголемата желба на Путин за пензионерските денови

    Ова е најголемата желба на Путин за пензионерските денови

Рускиот претседател Владимир Путин вчера ја посети српската престолнина по четврти пат во неговата политичка кариера. 66-годишниот Путин обожава да патува и тоа воопшто не му паѓа тешко, но проблемот

Read Full Article

Видео од „топлиот“ пречек на Отец Пимен во Швајцарија

    Видео од „топлиот“ пречек на Отец Пимен во Швајцарија

На фејсбук се појави видео од Женева, Швајцарија каде македонците го пречекуваат Отец Пимен како излегува од црквата. Погледнете го во продолжение:

Read Full Article

Путин полета од Москва: Летот го следат воени авиони од типот МИГ

    Путин полета од Москва: Летот го следат воени авиони од типот МИГ

Претседателот на Русија, Владимир Путин полета со својот авион и патува кон Србија, каде е предвидено да го дочека претседателот Александар Вучиќ на белградскиот аеродром. Според планот Путин во Белград

Read Full Article

Метеоролозите предупредуваат: Ситуацијата е алармантна, пристигнува нов арктички бран од 14 јануари

  Метеоролозите предупредуваат: Ситуацијата е алармантна, пристигнува нов арктички бран од 14 јануари

Пристигнува нов студен бран кој ќе трае од 14. до 16. јануари, а нема да го заобиколи ниту Балканот. Снежно

Read Full Article

БИБЛИСКА КАТАСТРОФА: Град со големина на тениско топче ги убиваше животните и ги уништуваше посевите (Видео)

  БИБЛИСКА КАТАСТРОФА: Град со големина на тениско топче ги убиваше животните и ги уништуваше посевите (Видео)

Незапамтена природна непогода ја зафати Сирија, паѓаше град со големина на тениско топче. Автомобилите се целосно уништени, од посевите не

Read Full Article

Мистериозна „врата од пеколот“ убива се што ќе и се приближи, а конечно е откриено зошто!

  Мистериозна „врата од пеколот“ убива се што ќе и се приближи, а конечно е откриено зошто!

Објектот пронајден во близина на античкиот храм, кој се наоѓа во денешна Турција е наречен „врата на пеколот“ затоа што

Read Full Article

Мислел дека е паметен и крадел по маркети, па му стигнала казна од 12 милиони денари!

  Мислел дека е паметен и крадел по маркети, па му стигнала казна од 12 милиони денари!

Германец, кој лажел на касата на една самопослуга, ќе мора да плати казна во висина од 208,000 евра, односно 12

Read Full Article

Еве колку изнесуваат платите на 13 лидери на земји! Тие варираат од 1 долар до повеќе од 2 милиони долари

  Еве колку изнесуваат платите на 13 лидери на земји! Тие варираат од 1 долар до повеќе од 2 милиони долари

Платата на другите луѓе секогаш ја зголемува љубопитноста. Дури и колегите и пријателите не брзаат да ги споделат своите плати.

Read Full Article

Тие ја сокриваат страшната вистина за една од најголемите трагедии во историјата ?!

  Тие ја сокриваат страшната вистина за една од најголемите трагедии во историјата ?!

Нови докази за потонувањето на бродот Титаник од 1912 година, покажуваат дека на истрагата можеби влијание имале масоните. Тајната архива

Read Full Article
1 2 3 57

НОВО