Свет

Македонците од Австралија се против законот за јазиците, договорот со Бугарија и за прекинување на преговорите за името

    Македонците од Австралија се против законот за јазиците, договорот со Бугарија и за прекинување на преговорите за името

Пред неколку денови во Канбера, Австралија ечеше македонската химна и македонската изворна песна. “НЕ ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИМЕТО”, порачуваат Македонците во Австралија, кои протестираа пред македонската амбасада во Канбера. Тие

Read Full Article

Снимка од Канада ги преплави социјалните мрежи (видео)

    Снимка од Канада ги преплави социјалните мрежи (видео)

Жителите на Британска Колумбија, кај канадската провинција направиле видео на 13 јануари кое набрзо предизвикало голем број на шпекулации. Видеото е направено кај кањонот Чикамус и на почетокот се гледа

Read Full Article

Македонците од Австралија се против законот за јазиците, договорот со Бугарија и за прекинување на преговорите за името

    Македонците од Австралија се против законот за јазиците, договорот со Бугарија и за прекинување на преговорите за името

„Ние, Македонците во Австралија, сме обединети и единствени во одбрана на името на државата Македонија и идентитетот на македонската нација! Го отфрламе законот за употреба на јазиците со кој се

Read Full Article

Педофил мислел дека се допишува со 11-годишно девојче, но договорил средба со нејзиниот татко… (ФОТО)

    Педофил мислел дека се допишува со 11-годишно девојче, но договорил средба со нејзиниот татко… (ФОТО)

Валтер Родригез татко од Аргентина се допишувал со педофил кој сексуално ја вознемирувал неговата 11-годишна ќерка. Таткото кој себе си се нарекува ловец на педофили, вели дека се преправал дека

Read Full Article

Има богатство од 20,9 билиони долари, a се што му е потребно е – девојка!

  Има богатство од 20,9 билиони долари, a се што му е потребно е – девојка!

Мулти-милионерот, кој е сопственик на Тесла и има свој автомобил од брендот Тесла, вселенски бродови, пет куќи и многу познати

Read Full Article

Спасил бебе од пожар -17 години подоцна овој пожарникар добил повик кој не го очекувал

  Спасил бебе од пожар -17 години подоцна овој пожарникар добил повик кој не го очекувал

Како пожарникар спасил многу луѓе во својот живот, но едно лице посебно му останало во сеќавање. Во овој случај, тоа

Read Full Article

Полицајци на својот верен пријател му приредиле трогателен последен поздрав

  Полицајци на својот верен пријател му приредиле трогателен последен поздрав

Пред да му откријат рак, кучето Хантер работело цели десет години со својот партнер Мајкл Даресто во полициската станица во

Read Full Article

Девет-годишно дете се откажало од боксот и сега заработува 8,000 фунти од дома!

  Девет-годишно дете се откажало од боксот и сега заработува 8,000 фунти од дома!

Малиот Џуниор Вајт успеал да направи голем профит со продавање на јајца од својата спална, но тој има поголеми и

Read Full Article

Официјално Македонија и Германија постигнаа договор за признавање на возачките дозволи

  Официјално Македонија и Германија постигнаа договор за признавање на возачките дозволи

Македонија и Германија постигнале договор за меѓусебно признавање на возачките дозволи, објави Дојче Веле. Билатералниот договор меѓу Македонија и Германија

Read Full Article

Нови детали за масакрот во Флорида: Убиецот со причина нападна по Денот на заљубените – тој поради поранешна девојка започнал тепачка во училиштето каде бил санкциониран

  Нови детали за масакрот во Флорида: Убиецот со причина нападна по Денот на заљубените – тој поради поранешна девојка започнал тепачка во училиштето каде бил санкциониран

Масовниот убиец, 19-годишниот Николас Круз е обвинет за убиство на 17 лица во пукање во училиште, а ќе биде задржан

Read Full Article

НОВО