Свет

БИБЛИСКА КАТАСТРОФА: Град со големина на тениско топче ги убиваше животните и ги уништуваше посевите (Видео)

    БИБЛИСКА КАТАСТРОФА: Град со големина на тениско топче ги убиваше животните и ги уништуваше посевите (Видео)

Незапамтена природна непогода ја зафати Сирија, паѓаше град со големина на тениско топче. Автомобилите се целосно уништени, од посевите не остана речиси ништо, а најстрашното е тоа што градот ги

Read Full Article

Мистериозна „врата од пеколот“ убива се што ќе и се приближи, а конечно е откриено зошто!

    Мистериозна „врата од пеколот“ убива се што ќе и се приближи, а конечно е откриено зошто!

Објектот пронајден во близина на античкиот храм, кој се наоѓа во денешна Турција е наречен „врата на пеколот“ затоа што го убива секое животно кое ќе и се приближи. Вратата

Read Full Article

Мислел дека е паметен и крадел по маркети, па му стигнала казна од 12 милиони денари!

    Мислел дека е паметен и крадел по маркети, па му стигнала казна од 12 милиони денари!

Германец, кој лажел на касата на една самопослуга, ќе мора да плати казна во висина од 208,000 евра, односно 12 милиони денари. Судот во Минхен го осудил овој бизнисмен за

Read Full Article

Еве колку изнесуваат платите на 13 лидери на земји! Тие варираат од 1 долар до повеќе од 2 милиони долари

    Еве колку изнесуваат платите на 13 лидери на земји! Тие варираат од 1 долар до повеќе од 2 милиони долари

Платата на другите луѓе секогаш ја зголемува љубопитноста. Дури и колегите и пријателите не брзаат да ги споделат своите плати. Сепак, платите на претседателите и премиерите се далеку од тајна.

Read Full Article

Тие ја сокриваат страшната вистина за една од најголемите трагедии во историјата ?!

  Тие ја сокриваат страшната вистина за една од најголемите трагедии во историјата ?!

Нови докази за потонувањето на бродот Титаник од 1912 година, покажуваат дека на истрагата можеби влијание имале масоните. Тајната архива

Read Full Article

Македонците од Австралија се против законот за јазиците, договорот со Бугарија и за прекинување на преговорите за името

  Македонците од Австралија се против законот за јазиците, договорот со Бугарија и за прекинување на преговорите за името

Пред неколку денови во Канбера, Австралија ечеше македонската химна и македонската изворна песна. “НЕ ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИМЕТО”, порачуваат Македонците

Read Full Article

Снимка од Канада ги преплави социјалните мрежи (видео)

  Снимка од Канада ги преплави социјалните мрежи (видео)

Жителите на Британска Колумбија, кај канадската провинција направиле видео на 13 јануари кое набрзо предизвикало голем број на шпекулации. Видеото

Read Full Article

Педофил мислел дека се допишува со 11-годишно девојче, но договорил средба со нејзиниот татко… (ФОТО)

  Педофил мислел дека се допишува со 11-годишно девојче, но договорил средба со нејзиниот татко… (ФОТО)

Валтер Родригез татко од Аргентина се допишувал со педофил кој сексуално ја вознемирувал неговата 11-годишна ќерка. Таткото кој себе си

Read Full Article

Има богатство од 20,9 билиони долари, a се што му е потребно е – девојка!

  Има богатство од 20,9 билиони долари, a се што му е потребно е – девојка!

Мулти-милионерот, кој е сопственик на Тесла и има свој автомобил од брендот Тесла, вселенски бродови, пет куќи и многу познати

Read Full Article

Спасил бебе од пожар -17 години подоцна овој пожарникар добил повик кој не го очекувал

  Спасил бебе од пожар -17 години подоцна овој пожарникар добил повик кој не го очекувал

Како пожарникар спасил многу луѓе во својот живот, но едно лице посебно му останало во сеќавање. Во овој случај, тоа

Read Full Article

НОВО