Свет

Скандал ја тресе Америка: Ќерката на Обама фатена како пуши марихуана (ВИДЕО)

    Скандал ја тресе Америка: Ќерката на Обама фатена како пуши марихуана (ВИДЕО)

Малија Обама, ќерка на американскиот претседател Барак Обама, е обвинета дека пуши марихуана откако се појави видео снимка од неа со сомнителна цигара. Постарата ќерка на Обама е фатена со

Read Full Article

ЗАСТРАШУВАЧКИ УДАР НА РУСКАТА АВИЈАЦИЈА НА ЈУГОТ НА АЛЕПО: Десетина џихадисти одлетаа во небо (ВИДЕО)

    ЗАСТРАШУВАЧКИ УДАР НА РУСКАТА АВИЈАЦИЈА НА ЈУГОТ НА АЛЕПО: Десетина џихадисти одлетаа во небо (ВИДЕО)

Во зедничката офанзива на руските и сириските авиони во јужените и западните делови на Алепо, уништени се голем број на точки на собирање и командни центри на џихадистите кои учевствуваат

Read Full Article

Другарите Путин и Ердоган ќе го градат Турски тек! Решавање на сите проблеми во регионот (ВИДЕО)

    Другарите Путин и Ердоган ќе го градат Турски тек! Решавање на сите проблеми во регионот (ВИДЕО)

Русија и Турција направија голем чекор во насока на нормализирање на меѓусебните односи во вторникот во Санкт Петербург каде што рускиот претседател Владимир Путин се сретна со својот турски колега

Read Full Article

ХААРП антените се на само 430 километри од Скопје! Белград не смее да ги тргне до 2050 година!

    ХААРП антените се на само 430 километри од Скопје! Белград не смее да ги тргне до 2050 година!

Српска „Правда“ уште во 2012 година објави дека седиштето на ХААРП во Аљаска донело одлука на 12. октомври да се изврши генерална проба за способноста на ХААРП  да врши влијание

Read Full Article

Снимен моментот на експлозијата на авионот со 270 патници (ВИДЕО)

  Снимен моментот на експлозијата на авионот со 270 патници (ВИДЕО)

Снимен е моментот на експлозијата на авионот во Дубаи со 275 патници кој експлодираше при слетувањето. Патнички авион се запалил

Read Full Article

ИСИС му се закани на Путин: „Слушај ти, ќе дојдеме и ќе ве убиеме во вашите дворови“

  ИСИС му се закани на Путин: „Слушај ти, ќе дојдеме и ќе ве убиеме во вашите дворови“

Исламската држава преку видео снимка ги повика своите борци на џихад против Русија. – Слушај Путине, ќе дојдеме во Русија

Read Full Article

СЕ ПОЈАВИ СНИМКА: Вака француските специјалци ги убија џихадистите во црквата (ВИДЕО)

  СЕ ПОЈАВИ СНИМКА: Вака француските специјалци ги убија џихадистите во црквата (ВИДЕО)

Драматичниот момент во кој полицајци убија двајца џихадисти пред црквата во која претходно заклаа свештеник беше објавен денеска на француски

Read Full Article

Турските специјалци во акција на аеродромот каде што требало да слета Ердоган на денот на пучот (ВИДЕО)

  Турските специјалци во акција на аеродромот каде што требало да слета Ердоган на денот на пучот (ВИДЕО)

Ал џезира Турк објави снимка од полициска акција на истанбулскиот аеродром на 15 јули, денот на обидот за државен удар

Read Full Article

Нова бомба во Германија: бомбаш се разнел пред преполна сала во јужниот германски град Ансбах

  Нова бомба во Германија: бомбаш се разнел пред преполна сала во јужниот германски град Ансбах

Станува збор за 27 годишен сириски бегалец кој пристигнал во Германија пред две години. Нему пред една година му било

Read Full Article

Уапсените пучисти мораат да гледаат во сликата на Ердоган за да ја научат лекцијата(ФОТО)

  Уапсените пучисти мораат да гледаат во сликата на Ердоган за да ја научат лекцијата(ФОТО)

Војниците кои се уапсени  по неуспешниот воен удар во Турција изјавилe дека мислеле дека ќе учествуваат во воена вежба. Како

Read Full Article

НОВО