ВИДЕО

 Breaking News

Видео: Војниците добија чизми за модернизација на АРМ, на пролет и по две униформи

    Видео: Војниците добија чизми за модернизација на АРМ, на пролет и по две униформи

Во касарната „Илинден“ денеска пристигна целосната пратка од 7.200 чифта чизми за припадниците на АРМ. Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска најави дека до април очекува да пристигне и новата униформа

Read Full Article

Влатко Ѓорчев: Имам срце за Македонија, имам искуство и чесност, ветувам победа (видео)

    Влатко Ѓорчев: Имам срце за Македонија, имам искуство и чесност, ветувам победа (видео)

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, денеска на прес-конференција ја објави својата кандидатура за нов претседател на Република Македонија. Како што истакна тој, се чувствува подготвен да ја преземе одговорноста да

Read Full Article

Заев: Знам кој ми ја направи најголемата лузна, не го пријавив зошто има деца (видео)

    Заев: Знам кој ми ја направи најголемата лузна, не го пријавив зошто има деца (видео)

Премиерот Зоран Заев синоќа за Алсат изјави дека знае кој му ја направил најголемата лузна во Собрание на 27. април. – Јас го познавам човекот кој ми ја направи најголемата

Read Full Article

Станува интересно: Марјан Коцев со куварот од Тајланд ја пеат „Ти, ти само ти“ во Австралија (Видео)

    Станува интересно: Марјан Коцев со куварот од Тајланд ја пеат „Ти, ти само ти“ во Австралија (Видео)

Македонскиот фолк пејач Марјан Коцев моментално се наоѓа на турнеја во Австралија, а неговиот престој во Сиднеј го искористи да се сретне со момчето од Тајланд, кое стана хит на

Read Full Article

Видео порака од Ципрас: Дојде време за вистината за Договорот од Преспа

  Видео порака од Ципрас: Дојде време за вистината за Договорот од Преспа

Грчкиот премиер Алексис Ципрас денеска објави видео на својот Фејсбук со објаснување за Договорот од Преспа. Тој истакнува дека дошло

Read Full Article

Ова е „ѕверот“ од Сибир кој има само 17 години, го викаат Хулк

  Ова е „ѕверот“ од Сибир кој има само 17 години, го викаат Хулк

Од Русија пристигнува вистински „ѕвер“. Момчето има само 17 години и му се предвидува голема кариера во ММА спортот. На

Read Full Article

Видео: Автомобилот на Путин, руска машина, еве што вози Претседателот на Русија, позната како лимузина „Аурус“

  Видео: Автомобилот на Путин, руска машина, еве што вози Претседателот на Русија, позната како лимузина „Аурус“

Претседателот на Русија, Владимир Путин, често го возат во лимузина, но некогаш знае и тој самиот да застане зад воланот.

Read Full Article

Мицкоски од загаденото Скопје: Владата да прогласи вонредна состојба, мобилизација на стручниот и научен потенцијал на државата

  Мицкоски од загаденото Скопје: Владата да прогласи вонредна состојба, мобилизација на стручниот и научен потенцијал на државата

Видео обраќање на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Погледнете го во продолжение:

Read Full Article

Сегашната мерна станица во Прилеп не е калибрирана, а ќе бидат поставени уште 20-30 станици нови во градот, решение за загадувањето е гасификацијата

  Сегашната мерна станица во Прилеп не е калибрирана, а ќе бидат поставени уште 20-30 станици нови во градот, решение за загадувањето е гасификацијата

Градоначалникот на Прилеп денес одржа прес пред општинската зграда, тој вели дека опсегот на оваа мерна станица која е поставена

Read Full Article

Никола Димитров за Сител: Ќе имаме одличен кандидат за претседател (Видео)

  Никола Димитров за Сител: Ќе имаме одличен кандидат за претседател (Видео)

Борбата да почне европскиот пат е многу поважна, ние сме во една фаза каде апсолутно е оправдан интересот на јавноста

Read Full Article
1 2 3 89

НОВО