ВИДЕО

 Breaking News

(Видео) Каролина Астеруд за Силјановска: Ќе ја поддржам и како натпартиски и партиски кандидат за претседател

    (Видео) Каролина Астеруд за Силјановска: Ќе ја поддржам и како натпартиски и партиски кандидат за претседател

Ја поддржувам професорката Гордана Силјановска-Давкова како натпартиски, но и како партиски кандидат за претседател, на државата ѝ требаат кочница и рамнотежа, вели проф. Каролина Ристова-Астеруд во интервју за „Макфакс“. Таа

Read Full Article

Таткото поставил камера во детската соба, кога видел што прави сопругата, веднаш објави на Интернет (Видео)

    Таткото поставил камера во детската соба, кога видел што прави сопругата, веднаш објави на Интернет (Видео)

За многу родители голем е предизвикот да успие бебе, но секоја чест за оваа мјака која научила како да се искраде од собата без да го разбуди. Видеото е снимено

Read Full Article

Со видео порака се огласи проф. Силјановска: Ја барам поддршката од сите граѓани на Република Македонија

    Со видео порака се огласи проф. Силјановска: Ја барам поддршката од сите граѓани на Република Македонија

Со видео порака се огласи професорката која сака да биде над партиски кандидат на Претседателските избори 2019 година во Македонија. Еве што вели во изјавата Проф. Гордана Силјановска Давкова:

Read Full Article

Силјановска, Ѓорчев, Димовски – еден кандидат е одбиен, ВМРО-ДПМНЕ ги објави кандидатите за претседател

    Силјановска, Ѓорчев, Димовски – еден кандидат е одбиен, ВМРО-ДПМНЕ ги објави кандидатите за претседател

Комисијата за утврдување на кандидат за претседател од ВМРО-ДПМНЕ вчера одржа седница на која ги разгледа поднесените пријави за пројавување интерес за кандидат за Претседател на Република Македонија, кои ќе

Read Full Article

Заев на Фејсбук со нов закон: Ако е мало дуќанче, тоа има казна од 50 евра, ако е голема фирма, има голема казна (видео)

  Заев на Фејсбук со нов закон: Ако е мало дуќанче, тоа има казна од 50 евра, ако е голема фирма, има голема казна (видео)

Инспекторите не се плашила, ниту пак казните треба да се за затворање на фирмите! Казните ги намаливме за 60%, воведовме

Read Full Article

Познатиот пензионер се јави во утринска емисија, еве што кажа, ја насмеа и водителката (Видео)

  Познатиот пензионер се јави во утринска емисија, еве што кажа, ја насмеа и водителката (Видео)

Хрватскиот пензионер Таљат Тони Селмани кој го освои регионот со неговата изјава за грипот, беше вклучен во програмата на српската

Read Full Article

Заев: 4500 работни места, тој што ќе плати највеќе, тој ќе го добие работникот (видео)

  Заев: 4500 работни места, тој што ќе плати највеќе, тој ќе го добие работникот (видео)

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил напиша дека многу скоро ќе станеме дел од НАТО – безбедна држава, и

Read Full Article

Видео: Келнерката гледа и се чуди во тоа што го гледа, маж без срам го направил ова во ресторан

  Видео: Келнерката гледа и се чуди во тоа што го гледа, маж без срам го направил ова во ресторан

Во еден ресторан во американската сојузна држава Калифорнија објави снимка од гостин кој украл скап оброк од ресторан. Имено, човекот

Read Full Article

Видео: Екс премиерот и претседател, Бранко Црвенковски еден од основачите на Подгоричкиот клуб, бараат проширување на ЕУ

  Видео: Екс премиерот и претседател, Бранко Црвенковски еден од основачите на Подгоричкиот клуб, бараат проширување на ЕУ

Балканот и неговата интеграција во Европската Унија ке биде во фокусот на подгоричкиот клуб составен од поранешните премиери и претседатели

Read Full Article

Видео: Премиерот Заев како на филм, со мотори на снег заедно со обезбедување и пријатели пристигна во Маврово

  Видео: Премиерот Заев како на филм, со мотори на снег заедно со обезбедување и пријатели пристигна во Маврово

Премиерот Зоран Заев ги револтирал посетителите на скијачкиот центар во Маврово, јавува Лидер. Имено, се појавил заедно со триесетина негови

Read Full Article

НОВО