ВИДЕО

 Breaking News

Видео: Зошто Америка се замрзна и дали го чека Балканот иста судбина, поларни вртлози на прагот на Европа

    Видео: Зошто Америка се замрзна и дали го чека Балканот иста судбина, поларни вртлози на прагот на Европа

Северот на САД е замрзнат поради поларните температури и ветрови кои доаѓаат од Арктикот. Исто така, е најавен и студен бран кој ќе ја зафати Европа. Иако светот му се

Read Full Article

Каде престојува Груевски во Унгарија, дали е вработен, дали има средба со премиерот Орбан (Видео)

    Каде престојува Груевски во Унгарија, дали е вработен, дали има средба со премиерот Орбан (Видео)

Наспроти шпекулациите дека во Унгарија престојувам во луксузен хотел во кој плаќам огромни суми за престој, можам да кажам дека само првите еден – два дена бев во хотел и

Read Full Article

Премиерот Заев како никогаш до сега, прави селфи со предна камера (Видео)

    Премиерот Заев како никогаш до сега, прави селфи со предна камера (Видео)

Премиерот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денес откако заврши трибината во Охрид, со цел да направи успешно селфи со подмладокот на СДСМ – Охрид, се качи на масата

Read Full Article

ВИДЕО: Целосно интервју на Никола Груевски за ТВ Сител

    ВИДЕО: Целосно интервју на Никола Груевски за ТВ Сител

Ексклузивно интервју на Сител со Груевски од Будимпешта – прво по бегството од Македонија. Погледнете го во продолжение:

Read Full Article

Видео: Стави гумичка помеѓу климата во автомобилот и реши голем проблем

  Видео: Стави гумичка помеѓу климата во автомобилот и реши голем проблем

Ако сте возач и ако имате автомобил, ова се супер трикови за вас кои ќе ви помогнат. Видео:

Read Full Article

Видео: Во Америка се борат со -55 степени, Австралија се пржи на +50 степени

  Видео: Во Америка се борат со -55 степени, Австралија се пржи на +50 степени

Австралија се бори со топлотен бран кој трае со денови, со температури од 50 степени. Додека во Америка е екстремно

Read Full Article

Чикаго окован во студ и мраз, се пали оган на шините, температура -50 под нулата (Видео)

  Чикаго окован во студ и мраз, се пали оган на шините, температура -50 под нулата (Видео)

Во Чикаго во САД температурите се -50 степени. Вработените на железница палат оган за да одат возовите. Погледнете го краткото

Read Full Article

Видео: Мислеле дека е обична пукнатина во асфалтот, кога погледнале што има внатре, веднаш повикале полиција

  Видео: Мислеле дека е обична пукнатина во асфалтот, кога погледнале што има внатре, веднаш повикале полиција

Работници за јавни работи во Флорида, откриле нешто несекојдневно: мал, клаустофобичен тунел кој води до банката Чејс, соопшти ФБИ. Тие

Read Full Article

Видео: Другарите на младоженецот застанаа пред невестата, но најмладиот брат сите ги воодушеви

  Видео: Другарите на младоженецот застанаа пред невестата, но најмладиот брат сите ги воодушеви

Кога се планира свадба има многу работи на кои треба да се обрне внимание. Прво важен е датумот, но исто

Read Full Article

Видео: Ова е руски „Ѕвер“ на тркала кој чисти снег, а направен е од отпадни делови

  Видео: Ова е руски „Ѕвер“ на тркала кој чисти снег, а направен е од отпадни делови

Мајстор од Русија, сам направил машина за чистење снег, со делови кои со години ги собирал. Оваа машина е „смрт“

Read Full Article

НОВО