Живот

 Breaking News

Овие три хороскопски знаци ќе го кажат судбоносното „ДА“ во 2019 година

    Овие три хороскопски знаци ќе го кажат судбоносното „ДА“ во 2019 година

Три знаци од зодијакот годинава ќе застанат пред олтарот и ќе го кажат своето судбоносно „ДА“,велат астролозите. Близнаци – Минатата година љубовта за Близнаците беше катастрофална. Меѓутоа личностите родени во

Read Full Article

Девојка со неверојатен талент: Од автомобилски гуми прави гарнитури за седење (фото)

    Девојка со неверојатен талент: Од автомобилски гуми прави гарнитури за седење (фото)

Девојка со неверојатен талент. Од стари автомобилски гуми изработува гарнитури за седење. После секоја изработка, гарнитурите се фарбаат со боја за подобра естетика. Погледнете:

Read Full Article

Ова е „ѕверот“ од Сибир кој има само 17 години, го викаат Хулк

    Ова е „ѕверот“ од Сибир кој има само 17 години, го викаат Хулк

Од Русија пристигнува вистински „ѕвер“. Момчето има само 17 години и му се предвидува голема кариера во ММА спортот. На Инстаграм веќе го следат над 1,3 милиони луѓе. Станува збор

Read Full Article

Ова е најголемата желба на Путин за пензионерските денови

    Ова е најголемата желба на Путин за пензионерските денови

Рускиот претседател Владимир Путин вчера ја посети српската престолнина по четврти пат во неговата политичка кариера. 66-годишниот Путин обожава да патува и тоа воопшто не му паѓа тешко, но проблемот

Read Full Article

Врзи го детето со папочна врвка до четириесет години и повторувај му дека никаде нема да најде жена како мама

  Врзи го детето со папочна врвка до четириесет години и повторувај му дека никаде нема да најде жена како мама

Врзи го детето со папочна врвка до 40 години и повторувај му дека никаде нема да најде жена како мама

Read Full Article

Видео: Антонио Милошоски заигра оро на – Едно име имаме

  Видео: Антонио Милошоски заигра оро на – Едно име имаме

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, за големиот хрстијански празник Богојавление – Водици, во селото Ижишта, заигра оро на песната „Едно

Read Full Article

Видео: Битолчанецот Христијан ги забавува патниците на аеродромот во Катар, тој е атракција со неговите мелодии меѓу кои има и од Балканот

  Видео: Битолчанецот Христијан ги забавува патниците на аеродромот во Катар, тој е атракција со неговите мелодии меѓу кои има и од Балканот

30- годишниот Христијан,кој живее во Мелбурн, веќе подолго време е атракција на аеродромите низ целиот свет. Младиот музичар на светските

Read Full Article

Европратеничката во одбрана на Столе Стоилов

  Европратеничката во одбрана на Столе Стоилов

Хрватската европратеничка Маријана Петир јавно застана во одбрана на ракометниот репрезентативец Столе Стоилов. Реакцијата на Стоилов за името за Петир

Read Full Article

Самохрана мајка на четири деца послужила тројца мажи во ресторан: Кога дошло време за плаќање, останала зачудена

  Самохрана мајка на четири деца послужила тројца мажи во ресторан: Кога дошло време за плаќање, останала зачудена

Самохраната мајка на четири деца Триша Марфи од американската сојузна држава Мејн едвај спојува крај со крај. Покрај тоа што

Read Full Article

Најсреќниот ден во 2019-та година за секој хороскопски знак

  Најсреќниот ден во 2019-та година за секој хороскопски знак

Сите ние имаме денови кога ништо не ни оди по план, но постојат и денови кои се совршени уште од

Read Full Article
1 2 3 120

НОВО