Живот

 Breaking News

Видео: Во Америка се борат со -55 степени, Австралија се пржи на +50 степени

    Видео: Во Америка се борат со -55 степени, Австралија се пржи на +50 степени

Австралија се бори со топлотен бран кој трае со денови, со температури од 50 степени. Додека во Америка е екстремно студено, во Чикаго се измерени -55 степени, Австралија се пржи

Read Full Article

Голем неделен хороскоп до 3 февруари, огромна парична загуба за еден знак, животен пресврт за овој знак

    Голем неделен хороскоп до 3 февруари, огромна парична загуба за еден знак, животен пресврт за овој знак

ОВЕН Ќе ви се мешаат фантазијата и реалноста во љубовниот живот и тоа речиси секојдневно. Можеби ќе ја идеализирате саканата личност припишувајќи ѝ особини кои во реалноста ги нема или

Read Full Article

Видео: Вистинска реткост, за прв пат во историјата документирана бела жирафа

    Видео: Вистинска реткост, за прв пат во историјата документирана бела жирафа

За прв пат во историјата е документиран еден пар од бели жирафи во Кенија. Станува збор за мајка и младунче. Овие единствени жирафи патат од генетско пореметување, наречено леуцизам, кое

Read Full Article

Видео: Нешто ја погодило Месечината за време на замрачувањето, се е снимено, погледнете и сами (фото)

    Видео: Нешто ја погодило Месечината за време на замрачувањето, се е снимено, погледнете и сами (фото)

Од сите страни на светот пристигнуваат вести за млаиот блесок воочен на Месечината, а многумина успеале и да го снимат тој феномен. Додека светот се воодушевувал за она што се

Read Full Article

Се огласија од ДЗЛП: Сергеј не смее да ги користи фотографиите на познатите, треба да побара дозвола од нив

  Се огласија од ДЗЛП: Сергеј не смее да ги користи фотографиите на познатите, треба да побара дозвола од нив

Дирекцијата за заштита на личните податоци (ДЗЛП) до Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, достави известување, дека во случајот

Read Full Article

Овие три хороскопски знаци ќе го кажат судбоносното „ДА“ во 2019 година

  Овие три хороскопски знаци ќе го кажат судбоносното „ДА“ во 2019 година

Три знаци од зодијакот годинава ќе застанат пред олтарот и ќе го кажат своето судбоносно „ДА“,велат астролозите. Близнаци – Минатата

Read Full Article

Девојка со неверојатен талент: Од автомобилски гуми прави гарнитури за седење (фото)

  Девојка со неверојатен талент: Од автомобилски гуми прави гарнитури за седење (фото)

Девојка со неверојатен талент. Од стари автомобилски гуми изработува гарнитури за седење. После секоја изработка, гарнитурите се фарбаат со боја

Read Full Article

Ова е „ѕверот“ од Сибир кој има само 17 години, го викаат Хулк

  Ова е „ѕверот“ од Сибир кој има само 17 години, го викаат Хулк

Од Русија пристигнува вистински „ѕвер“. Момчето има само 17 години и му се предвидува голема кариера во ММА спортот. На

Read Full Article

Ова е најголемата желба на Путин за пензионерските денови

  Ова е најголемата желба на Путин за пензионерските денови

Рускиот претседател Владимир Путин вчера ја посети српската престолнина по четврти пат во неговата политичка кариера. 66-годишниот Путин обожава да

Read Full Article

Врзи го детето со папочна врвка до четириесет години и повторувај му дека никаде нема да најде жена како мама

  Врзи го детето со папочна врвка до четириесет години и повторувај му дека никаде нема да најде жена како мама

Врзи го детето со папочна врвка до 40 години и повторувај му дека никаде нема да најде жена како мама

Read Full Article

НОВО