Доживотен затвор за Диво Насеље, 755 години затвор – Инцидент пред Кривичниот суд (видео)

 Breaking News

Доживотен затвор за Диво Насеље, 755 години затвор – Инцидент пред Кривичниот суд (видео)

Доживотен затвор за Диво Насеље, 755 години затвор – Инцидент пред Кривичниот суд (видео)
November 02
13:21 2017

Пред малку беше соопштена пресудата за случајот Диво Насеље според која има 7 доживотни казни затвор.

Судот изрече и 13 казни по 40 години затвор. 

Осудените не ја слушнаа пресудата оти ги извадија од судница бидејки викаа УЧК УЧК. 

Еден од нив протестираше и се соблече до половина гол а полицијата го покри со кебе.

Човекот се доближи и му кажа нешто на еден од полицајците по што останатите припадници на МВР му го одзедоа ранецот и најверојатно го однесоа во полициска станица.

Коментари

Коментари

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment