Охрид: Полицаец го казнил својот командир со 800 евра

 Breaking News

Охрид: Полицаец го казнил својот командир со 800 евра

Охрид: Полицаец го казнил својот командир со 800 евра
August 15
20:44 2016

Полицаец од Полициската станица во Охрид, распореден на работа како сообраќаец казнил свој Командир за сообраќаен прекршок ”претекнување на полна линија” и управување со нерегистрирано возило – јавува Охрид1 повикувајќи се на свои извори во полицијата.

Според информациите кои ги објави порталот, сообраќајниот полицаец го казнил својот командир со глоба од 800 евра.

Охрид 1 пишува дека случајот е евидентиран, сослушани се сведоци, предаден е записник во Полиција и сега се чека институционалната разврска.

Според тоа што било констатирано, Командирот своето возило не го имал регистрирано цели три години, пишува Охрид 1.

Казната за Командирот е 800 евра и од 3 до 12 месеци забрана за управување со возилото.

Коментари

Коментари

Related Articles