Педофил мислел дека се допишува со 11-годишно девојче, но договорил средба со нејзиниот татко… (ФОТО)

 Breaking News

Педофил мислел дека се допишува со 11-годишно девојче, но договорил средба со нејзиниот татко… (ФОТО)

Педофил мислел дека се допишува со 11-годишно девојче, но договорил средба со нејзиниот татко… (ФОТО)
February 18
21:50 2018

Валтер Родригез татко од Аргентина се допишувал со педофил кој сексуално ја вознемирувал неговата 11-годишна ќерка.

Таткото кој себе си се нарекува ловец на педофили, вели дека се преправал дека е неговата ќерка и подолго време разговарал со педофилот, кој му испраќал и фотографии од неговиот полов орган.

Човекот кој верувал дека разговара со мало девојче е 29-годишниот Герман Акоста. Тој бил измамен од Родригез и наседнал да се сретне со него.

Родригез најпрво се согласил да се сретнат во домот на педофилот, но помислил дека во афект може да го убие, па се договориле да се сретнат на една од улиците во Буенос Аирес.

Кога го здогледал на улицата Родригез убаво го изнатепал педофилот, при што веднаш дотрчала полиција.

Парадоксално во целата ситуација е тоа што и двајцата биле одведени пред суд, при што Родригез е обвинет за напад, а педофилот за сексуално вознемирување, но е пуштен да се брани од слобода.

Максималната казна која Акоста може да ја добие за вакво дело во Аргентина е 4 година затворска казна.

Коментари

Коментари

Related Articles