Прозборе затвореникот кој делел ќелија со Марко: Ми ја галеше косата и ми рече време е да одам кај синот

 Breaking News

Прозборе затвореникот кој делел ќелија со Марко: Ми ја галеше косата и ми рече време е да одам кај синот

Прозборе затвореникот кој делел ќелија со Марко: Ми ја галеше косата и ми рече време е да одам кај синот
January 05
12:42 2018

Марко Николиќ, затвореникот од Србија кој го задави четиригодишното синче и ја уби жена си на улица, во средата си го одзеде животот.

Затвореникот кој ја делел ќелијата со него за Курир.рс ексклузивно ги раскажал последните мигови.

Тој и Марко во средата играле монопол, а тој од чиста мира се свртел и му рекол дека е доста и дека е време да оди кај синот.

38-годишниот Александар Р. 38 дена бил во затвор со монструмот, а вели дека последните денови зборувал дека ќе оди кај синот, го галел по коса и му ја ледел крвта во жилите.

Тој се самоуби откако си го пресече вратот.

Коментари

Коментари

Related Articles