Се огласи Заев на фејсбук: Им честитам на граѓаните и на пратениците за овој историскиот успех

 Breaking News

Се огласи Заев на фејсбук: Им честитам на граѓаните и на пратениците за овој историскиот успех

Се огласи Заев на фејсбук: Им честитам на граѓаните и на пратениците за овој историскиот успех
January 12
09:47 2019

Им честитам на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност за уставните измени со којашто заедно ги отворивме вратите на НАТО и ЕУ за Република Македонија.

Во исто време, изразувам благодарност до генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, за честитката којашто телефонски ми ја упати вечерва, и со која на сите граѓани на нашата земја го честита историскиот успех и новите перспективи кои се отвораат пред нас. – напиша Заев на својата фејсбук страница.

Коментари

Коментари

Related Articles