Тргнале во лов на кенгури, но еден кенгур му го сменил личниот опис! (Фото)

 Breaking News

Тргнале во лов на кенгури, но еден кенгур му го сменил личниот опис! (Фото)

Тргнале во лов на кенгури, но еден кенгур му го сменил личниот опис! (Фото)
February 16
16:37 2018

Кога Џошуа Хајден тргнал во лов на кенгури не претпоставувал дека може да му се случи нешто вакво. Му била скршена вилицата и помодрено едното око.

19-годишниот Хајден во вторникот во Келерберин, Австралија, со својот брат тргнал во лов на кенгури, но кенгурот го претепал, пренесува „Дејли Мејл“.

Џошуа вели дека пукал во два кенгури од автомобилот и притоа еден кенгур дошол и го грабнал од прозорецот и му нанел тешки повреди на главата и лицето, а моментално се наоѓа во болницата „Ролај Перт“.

Хајден скоро половина минута бил без свест, а кога се разбудил мислел дека неговиот брат го удрил.

„Удри во автомобилот и го скрши предниот прозорец, а потоа се нафрли на мене и ме удри во вилицата“, вели Хајден.

Коментари

Коментари

Related Articles