Заев денеска во Швајцарија ќе се сретне со својот грчки колега Ципрас во градот Давос

 Breaking News

Заев денеска во Швајцарија ќе се сретне со својот грчки колега Ципрас во градот Давос

Заев денеска во Швајцарија ќе се сретне со својот грчки колега Ципрас во градот Давос
January 23
10:22 2018

Македонскиот премиер Зоран Заев, заедно со својот грчки колега, премиерот Алексис Ципрас, ќе се сретне во Давос, Швајцарија.

Очекувана тема на разговор меѓу соговорниците е секако долгогодишниот спор за името.

Портпаролот на грчката влада соопшти дека до средбата ќе дојде на 25 јануари на маргините на Светскиот економски форум во Давос.

Оваа средба следи по средбата со Нимиц кој изнесе нови предлози за името.

Коментари

Коментари

Related Articles