Започна средбата Заев-Ципрас во Давос, Швајцарија

 Breaking News

Започна средбата Заев-Ципрас во Давос, Швајцарија

Започна средбата Заев-Ципрас во Давос, Швајцарија
January 24
16:28 2018

Започна средбата во Давос на македонскиот премиер Зоран Заев и грчкиот премиер Алексис Ципрас на маргините на Светскиот економски форум.

Ова е прва директна средба меѓу премиерите на двете држави откако дојде до промена на власта во Македонија, а секако тема е името.

Средбата е зад затворени врати.

Коментари

Коментари

Related Articles