Breaking News

  Вести

  ВИДЕО: Свадба за паметење, Марија и Далибор се венчале, а сите тие биле нивни сватови дури од 30 различни места се собрале во Крагујевац

      ВИДЕО: Свадба за паметење, Марија и Далибор се венчале, а сите тие биле нивни сватови дури од 30 различни места се собрале во Крагујевац

  Сватови од 30 земји од светот се собрале во Крагујевац за да ја прославата свадбата на своите колеги. Судан, Маурициус, Доминканска република, Сенегал…имињата на тие земји одѕвонуваа во Крагујевац, а

  Read Full Article

  Сахара пристигна во Македонија, присутно е огромно количество на прашина и песок, ќе има уште повеќе

      Сахара пристигна во Македонија, присутно е огромно количество на прашина и песок, ќе има уште повеќе

  Огромно количество на прашина и песок низ воздухот, нечист дожд и многу мачнини кај граѓаните. Тоа годонесе силното југозападно и јужно воздушно струење кое ја зафати нашата територија но и

  Read Full Article

  Со фејсбук статус се огласи проф.д-р Гордана Силјановска Давкова, кандидат за Претседател

      Со фејсбук статус се огласи проф.д-р Гордана Силјановска Давкова, кандидат за Претседател

  Безбедност, одбрана и НАТО Драги мои, како Претседателка и врховен командант на АРМ јас ќе се залагам за нејзино дополнително осовременување и адаптирање на потребите на одбраната во 21от век.

  Read Full Article

  ВИДЕО: Со моќен говор се огласи Гордана Силјановска-Давкова, претседателски кандидат

    ВИДЕО: Со моќен говор се огласи Гордана Силјановска-Давкова, претседателски кандидат

  Со моќен говор се огласи претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за Претседателските избори 2019 година, Гордана Силјановска-Давкова, погледнете го во продолжение:

  Read Full Article

  Се воведуваат две нови вакцини за децата во Македонија

    Се воведуваат две нови вакцини за децата во Македонија

  Министерството за здравство, годинава, во Календарот за Имунизација воведува две нови вакцини – вакцина против Рота вирусот и Пневмококна вакцина,

  Read Full Article

  Познат француски готвач со една фотографија им покажа на сите за донациите за обнова на Нотр Дам

    Познат француски готвач со една фотографија им покажа на сите за донациите за обнова на Нотр Дам

  Познат француски готвач Ману Фсилдел го изрази шокот и незадоволството поради количината на пари која е собрана за обнова на

  Read Full Article

  Од први мај поскапува гирото во Грција

    Од први мај поскапува гирото во Грција

  Гирото во Грција од 1 мај се очекува да биде поскапо за 10 до 15 проценти, односно за 10, 20

  Read Full Article

  Силјановска до Заев: Надвор сум од вашиот концепт во кој работа има само за децата на функционерите и министри

    Силјановска до Заев: Надвор сум од вашиот концепт во кој работа има само за децата на функционерите и министри

  Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, денеска се огласи на Фејсбук откако премиерот Заев изјави дека таа е „надвор

  Read Full Article
  Вести
      Со фејсбук статус се огласи проф.д-р Гордана Силјановска Давкова, кандидат за Претседател

  Со фејсбук статус се огласи проф.д-р Гордана Силјановска Давкова, кандидат за Претседател

  Безбедност, одбрана и НАТО Драги мои, како Претседателка и врховен командант на АРМ јас ќе се залагам за нејзино дополнително осовременување и адаптирање на потребите на одбраната во 21от век.

  Procitaj povejke
  ЗАБАВА
      Таткото поставил камера во детската соба, кога видел што прави сопругата, веднаш објави на Интернет (Видео)

  Таткото поставил камера во детската соба, кога видел што прави сопругата, веднаш објави на Интернет (Видео)

  За многу родители голем е предизвикот да успие бебе, но секоја чест за оваа мјака која научила како да се искраде од собата без да го разбуди. Видеото е снимено

  Procitaj povejke
  Црна Хроника