Амди Бајрам: Да ме избереа ВМРО-ДПМНЕ место Мицкоски за лидер ќе ги извадев од кал

 Breaking News

Амди Бајрам: Да ме избереа ВМРО-ДПМНЕ место Мицкоски за лидер ќе ги извадев од кал

Амди Бајрам: Да ме избереа ВМРО-ДПМНЕ место Мицкоски за лидер ќе ги извадев од кал
February 06
22:47 2019

Амди Бајрам во вчерашното гостување на телевизија 24 рече дека тој ја прекинал коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи си заминале Никола Груевски и Сашо Мијалков и дека тој ќе ја извадел партијата од кал.

СДСМ си ја преземаа власта, видов дека ВМРО-ДПМНЕ почна да тоне. Груевски и Мијалков си заминаа и јас немав со кого да соработувам во таа партија.

Подобро ВМРО-ДПМНЕ мене да ме одбереше за претседател него Мицкоски, побрзо ќе го извадев од кал. За мене тој не е лидер, јас сум многу поискусен од него.

Ако Груевски останеше во ВМРО-ДПМНЕ, јас ќе останев со нив, вели Бајрам.

Коментари

Коментари

Related Articles