Амди Бајрам открива – Кој му е подраг, Груевски или Заев?

 Breaking News

Амди Бајрам открива – Кој му е подраг, Груевски или Заев?

Амди Бајрам открива – Кој му е подраг, Груевски или Заев?
February 06
23:31 2019

Пратеникот Амди Бајрам oд Сојузот на Ромите вечерва во интервју за ТВ 24 изјави кој му е помил, Заев или Груевски.

Премиерот Зоран Заев бил човек со широко срце, но тоа не го знаел претходно, додека за екс премиерот Никола Груевски рече дека Груевски не бил толку комуникативен.

Амди Бајрам во вчерашното гостување на телевизија 24 рече дека тој ја прекинал коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи си заминале Никола Груевски и Сашо Мијалков и дека тој ќе ја извадел партијата од кал.

СДСМ си ја преземаа власта, видов дека ВМРО-ДПМНЕ почна да тоне. Груевски и Мијалков си заминаа и јас немав со кого да соработувам во таа партија.

Коментари

Коментари

Related Articles