Posts From news24

ВИДЕО: Свадба за паметење, Марија и Далибор се венчале, а сите тие биле нивни сватови дури од 30 различни места се собрале во Крагујевац

    ВИДЕО: Свадба за паметење, Марија и Далибор се венчале, а сите тие биле нивни сватови дури од 30 различни места се собрале во Крагујевац

Сватови од 30 земји од светот се собрале во Крагујевац за да ја прославата свадбата на своите колеги. Судан, Маурициус, Доминканска република, Сенегал…имињата на тие земји одѕвонуваа во Крагујевац, а

Read Full Article

Сахара пристигна во Македонија, присутно е огромно количество на прашина и песок, ќе има уште повеќе

    Сахара пристигна во Македонија, присутно е огромно количество на прашина и песок, ќе има уште повеќе

Огромно количество на прашина и песок низ воздухот, нечист дожд и многу мачнини кај граѓаните. Тоа годонесе силното југозападно и јужно воздушно струење кое ја зафати нашата територија но и

Read Full Article

Со фејсбук статус се огласи проф.д-р Гордана Силјановска Давкова, кандидат за Претседател

    Со фејсбук статус се огласи проф.д-р Гордана Силјановска Давкова, кандидат за Претседател

Безбедност, одбрана и НАТО Драги мои, како Претседателка и врховен командант на АРМ јас ќе се залагам за нејзино дополнително осовременување и адаптирање на потребите на одбраната во 21от век.

Read Full Article

ВИДЕО: Со моќен говор се огласи Гордана Силјановска-Давкова, претседателски кандидат

    ВИДЕО: Со моќен говор се огласи Гордана Силјановска-Давкова, претседателски кандидат

Со моќен говор се огласи претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за Претседателските избори 2019 година, Гордана Силјановска-Давкова, погледнете го во продолжение:

Read Full Article

Се воведуваат две нови вакцини за децата во Македонија

  Се воведуваат две нови вакцини за децата во Македонија

Министерството за здравство, годинава, во Календарот за Имунизација воведува две нови вакцини – вакцина против Рота вирусот и Пневмококна вакцина,

Read Full Article

Познат француски готвач со една фотографија им покажа на сите за донациите за обнова на Нотр Дам

  Познат француски готвач со една фотографија им покажа на сите за донациите за обнова на Нотр Дам

Познат француски готвач Ману Фсилдел го изрази шокот и незадоволството поради количината на пари која е собрана за обнова на

Read Full Article

Од први мај поскапува гирото во Грција

  Од први мај поскапува гирото во Грција

Гирото во Грција од 1 мај се очекува да биде поскапо за 10 до 15 проценти, односно за 10, 20

Read Full Article

Силјановска до Заев: Надвор сум од вашиот концепт во кој работа има само за децата на функционерите и министри

  Силјановска до Заев: Надвор сум од вашиот концепт во кој работа има само за децата на функционерите и министри

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, денеска се огласи на Фејсбук откако премиерот Заев изјави дека таа е „надвор

Read Full Article

Се огласија од Владата: Од денес официјално сме Северна Македонија

  Се огласија од Владата: Од денес официјално сме Северна Македонија

Од Владата информираат дека денеска влегува во сила Конечната Спогодба за решавање на разликите опишани во резолуциите 817 (1993) и

Read Full Article

Макрадули во одбрана на министерот Манчевски: Како паталец со примери… мора да повториме една лекција

  Макрадули во одбрана на министерот Манчевски: Како паталец со примери… мора да повториме една лекција

За изјавата на министерот Манчевски, спремен сум да дебатирам со сите оние кои го негираат неговиот став. Се разбира ако

Read Full Article
1 2 3 487